P0

Kriminalai ir nelaimės

Stiklo pertvaromis prekiaujančiam direktoriui teks stoti prieš teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-11


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame uostamiesčio įmonės direktorius kaltinamas apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą, o dirbdamas pagal individualios veiklos pažymą – nesumokėjęs per 14 tūkst. eurų mokesčių bei teikęs neteisingus duomenis apie pajamas. Klaipėdos apygardos prokuratūra kaltinimus pateikė tiek įmonės direktoriui, tiek pačiai įmonei.

FNTT praneša, jog jos pareigūnai susidomėjo stiklo pertvaromis prekiaujančia ir jas įrengiančia įmone. Patikrinus jos dokumentus paaiškėjo, kad per devynis 2019 metų mėnesius įmonės direktorius į įmonės apskaitą neįtraukė beveik 8,5 tūkst. eurų, gautų už klientams suteiktas paslaugas. Pareigūnų duomenimis, galimai siekiant išvengti mokėtinų mokesčių, vienam iš darbuotojų darbo užmokestis buvo išmokėtas vokelyje, nepagrindžiant šios operacijos kasos išlaidų orderiais.

Atliekant ikiteisminį tyrimą į pareigūnų akiratį pateko ir įmonės direktoriaus individuali veikla. Pareigūnai suskaičiavo, kad 2018–2019 metais stiklo sienelių montavimo paslaugas teikęs asmuo į savo veiklos apskaitą neįtraukė beveik 35 tūkst. eurų pajamų ir į socialinio draudimo fondo biudžetą nesumokėjo per 6,6 tūkst. eurų socialinio draudimo įmokų.

Siekdamas išvengti pridėtinės vertės (PVM) ir gyventojų pajamų mokesčių sumokėjimo, teikdamas deklaracijas elektroniniu būdu, įtariamasis deklaravo ne visas gautas pajamas ir taip nesumokėjo per 7,5 tūkst. eurų PVM ir gyventojų pajamų mokesčių. Tyrimo metu minimas asmuo šią sumą valstybės biudžetui sumokėjo.

Įmonės direktorius kaltinamas apgaulingu juridinio asmens ir savo individualios veiklos apskaitos tvarkymu, taip pat – neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu. Kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pateikti ir juridiniam asmeniui.

Byla byla perduota Klaipėdos apylinkės teismui.


  2021-01-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt