P0

Sveikata

„Eurovaistinė“ siekia pradėti skiepyti jau kovą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-20


Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkas Laimonas Devyžis sako, kad galimybė vaistinėje pasiskiepyti nuo erkinio encefalito ir gripo – prioritetinis bendrovės šių metų projektas ir tikimasi, kad jį įgyvendinti pavyks jau antroje kovo pusėje.

Kovą šią paslaugą planuojama pradėti teikti aštuoniose tinklo vaistinėse, tarp kurių būtų ir įsikūrusi Klaipėdoje. Tam šiuo metu iš viso ruošiasi daugiau nei pusšimtis vaistininkų. Šią paslaugą ateityje plėsti didesnėje dalyje tinklo vaistinių.

Vaistinėse pacientus skiepyti galės išplėstinės praktikos vaistininkai, kurie jau artimiausiu metu pradės kursus papildomai kvalifikacijai gauti. Vaistininkų kursai truks beveik 40 valandų, juose – tiek teorinės žinios, tiek praktiniai užsiėmimai. Išplėstinės praktikos vaistininkus rengia Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, tikimasi, kad artimiausiu metu šią programą pasiūlys ir Vilniaus universitetas.

Artimiausiu metu vaistinėse pacientams bus galima pasiskiepyti nuo gripo ir erkinio encefalito, tačiau „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkas neatmeta galimybės, kad ateityje čia bus galima gauti ir skiepą nuo COVID-19.

„Mes esame pasiruošę dalyvauti pandemijos suvaldymo procese ir kai tik bus galimybė sieksime atitikti tam keliamus reikalavimus“, – pranešime cituojamas bendrovės valdybos pirmininkas.

Vaistinėse bus pradedama skiepyti gripo ir erkinio encefalito skiepais, nes jie yra vieni paklausiausių ir aktualiausių visuomenėje.

Pasak vaistinių tinklo valdybos pirmininko, šiuo metu reikia pasirūpinti, kad vaistinės, kuriose planuojama skiepyti pacientus atitiktų joms keliamus reikalavimus.

„Vaistinėms yra keliami ploto, vėdinimo reikalavimai, svarbu pasirūpinti, kad jose būtų galima naudotis karštu ir šaltu vandenius. Natūralu, kad mažiausiose vaistinėse šios paslaugos kol kas negalėsime pasiūlyti, tačiau ateityje atidarydami naujas vaistines ar rekonstruodami esamas į tai būtinai atsižvelgsime“, – sako L. Devyžis.

Kitų šalių praktika rodo, kad pradėjus vakcinavimą vaistinėse, išauga pasiskiepijusių žmonių skaičiai. Skiepai vaistinėse jau galimi nemažoje dalyje valstybių – pacientai juos jau vertina Norvegijoje, Portugalijoje, Švedijoje ir kitose šalyse.


  2021-01-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt