Siūlo pagelbėti renkantis elektros tiekėją

Politika

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Mėguvos rinkimų apygardoje išrinktas Mindaugas Skritulskas kreipėsi į energetikos ministrą Dainių Kreivį siūlydamas didinti nešališką valstybės instituciją pagalbą vartotojams vykstant mažmeninių elektros kainų reguliavimo liberalizavimui bei vartotojams renkantis nepriklausomą elektros tiekėją.

Anot pranešimo, elektros energijos tiekėjo pasirinkimo pirmasis etapas atskleidė ne vieną šio proceso trūkumą, kurie iš esmės pastato vartotojus į sudėtingesnę padėtį.

„Praktika parodė, kad vartotojai, kurie turėjo pasirinkti elektros tiekėją pirmajame etape, užuot galėję ramiai ir objektyviai vertinti apibendrintus tiekėjų pasiūlymus, kasdien sulaukdavo po keleto atakų su pasiūlymais kone iš visų dabar veikiančių septynių elektros tiekėjų – telefono skambučiais, žinutėmis, elektroniniu paštu, per socialinius tinklus ir visais kitais įmanomais būdais. Tai buvo veikiau ne tiekėjų pasirinkimas, bet nuožmi vartotojų medžioklė, taikant netgi abejotino teisėtumo, ypač dėl Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų, priemones“, – pranešime cituojamas M. Skritulskas.

Teigiama, kad vartotojai taip pat buvo viliojami įvairiomis rinkodaros priemonėmis (pvz., momentinėmis nuolaidomis, dovanomis ir kt.), tiekėjai savo pasiūlymuose pirmiausia pateikdavo informaciją, paveikią greitesniam sutarties sudarymui, bet ne visada tinkamai ir išsamiai informuodavo apie konkrečius principus, iš ko susidaro elektros kaina ir kokiu principu veikia elektros birža. Taip pat esą pasitaikė atvejų, kada į standartines sutarties sąlygas buvo įtraukiamos papildomos, galimai vartotoją klaidinančios sąlygos dėl suteikiamos nuolaidos, kada sutarties nutraukimo atveju vartotojas privalo grąžinti jam sutarties sudarymo metu suteiktą nuolaidą.

Seimo nario teikiami pasiūlymai dėl šio proceso esą padėtų vartotojams objektyviai pasirinkti elektros tiekėją kituose etapuose.

Politiko įsitikinimu, vartotojams būtina gauti aiškų ir realų elektros kainos pasiūlymą vienoje vietoje, taip pat tiekėjų pasiūlymai turėtų būti labiau unifikuoti ir aiškiai palyginami, todėl siūloma atnaujinti ir patobulinti rinkos tiekėjo pasirinkimo platformą, kurioje visus pasiūlymus būtų galima palyginti vienoje vietoje, siekiant išvengti to, kad patys vartotojai savo iniciatyva atlikinėtų įvairius sudėtingus skaičiavimus. Taip pat siūloma peržiūrėti ir papildyti buitinių vartotojų su tiekėjais sudaromų elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarčių standartinių sąlygų aprašą, o esant būtinybei, inicijuoti jau esamų elektros energijos tiekėjų sutarčių sąlygų peržiūrą ir jų atitiktį galiojantiems teisės aktams.

M. Skritulsko nuomone, atsakinga valstybės institucija turi imtis aktyvesnio vaidmens kontroliuojant elektros energijos tiekėjo pasirinkimo procesą (sutarčių sudarymą, vykdymą), teikiant objektyvią informaciją apie sutarties sąlygas, kad būtų labiau apsaugoti, šiuo atveju, silpnosios sutarties šalies – vartotojų – interesai.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Pinga visuomeninis elektros ir dujų tiekimas, didėja valstybės reguliuojami elektros tarifai

Nuo sausio 1-osios įsigalioja nauji elektros ir dujų tarifai. Elektros tarifus visiems vartotojams sausį–liepą didins pakelta reguliuojamoji kainos dalis, tuo ...
2024-01-01
Skaityti daugiau

Regionas

Konkurencijos taryba: kaip valdyti baseiną, Palangos valdžia gali nuspręsti pati

Seimui pakeitus teisinį reguliavimą, Konkurencijos taryba nusprendė, kad nėra pagrindo Palangos miesto savivaldybei taikyti anksčiau nustatytų įpareigojimų – organizuoti konkurencingą ...
2023-12-21
Skaityti daugiau

Verslas

„Mano BŪSTO“ klientams – žalioji elektra bendrojo naudojimo patalpų reikmėms

Visapusę daugiabučių namų priežiūrą vykdanti bendrovė „Mano BŪSTAS“ pranešė, jog namų bendrojo naudojimo patalpų reikmėms pradėjo pirkti vėjo jėgainėse gaminamą ...
2023-07-21
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This