P0

Politika

Siūlo pagelbėti renkantis elektros tiekėją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-20


Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Mėguvos rinkimų apygardoje išrinktas Mindaugas Skritulskas kreipėsi į energetikos ministrą Dainių Kreivį siūlydamas didinti nešališką valstybės instituciją pagalbą vartotojams vykstant mažmeninių elektros kainų reguliavimo liberalizavimui bei vartotojams renkantis nepriklausomą elektros tiekėją.

Anot pranešimo, elektros energijos tiekėjo pasirinkimo pirmasis etapas atskleidė ne vieną šio proceso trūkumą, kurie iš esmės pastato vartotojus į sudėtingesnę padėtį.

„Praktika parodė, kad vartotojai, kurie turėjo pasirinkti elektros tiekėją pirmajame etape, užuot galėję ramiai ir objektyviai vertinti apibendrintus tiekėjų pasiūlymus, kasdien sulaukdavo po keleto atakų su pasiūlymais kone iš visų dabar veikiančių septynių elektros tiekėjų – telefono skambučiais, žinutėmis, elektroniniu paštu, per socialinius tinklus ir visais kitais įmanomais būdais. Tai buvo veikiau ne tiekėjų pasirinkimas, bet nuožmi vartotojų medžioklė, taikant netgi abejotino teisėtumo, ypač dėl Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų, priemones“, – pranešime cituojamas M. Skritulskas.

Teigiama, kad vartotojai taip pat buvo viliojami įvairiomis rinkodaros priemonėmis (pvz., momentinėmis nuolaidomis, dovanomis ir kt.), tiekėjai savo pasiūlymuose pirmiausia pateikdavo informaciją, paveikią greitesniam sutarties sudarymui, bet ne visada tinkamai ir išsamiai informuodavo apie konkrečius principus, iš ko susidaro elektros kaina ir kokiu principu veikia elektros birža. Taip pat esą pasitaikė atvejų, kada į standartines sutarties sąlygas buvo įtraukiamos papildomos, galimai vartotoją klaidinančios sąlygos dėl suteikiamos nuolaidos, kada sutarties nutraukimo atveju vartotojas privalo grąžinti jam sutarties sudarymo metu suteiktą nuolaidą.

Seimo nario teikiami pasiūlymai dėl šio proceso esą padėtų vartotojams objektyviai pasirinkti elektros tiekėją kituose etapuose.

Politiko įsitikinimu, vartotojams būtina gauti aiškų ir realų elektros kainos pasiūlymą vienoje vietoje, taip pat tiekėjų pasiūlymai turėtų būti labiau unifikuoti ir aiškiai palyginami, todėl siūloma atnaujinti ir patobulinti rinkos tiekėjo pasirinkimo platformą, kurioje visus pasiūlymus būtų galima palyginti vienoje vietoje, siekiant išvengti to, kad patys vartotojai savo iniciatyva atlikinėtų įvairius sudėtingus skaičiavimus. Taip pat siūloma peržiūrėti ir papildyti buitinių vartotojų su tiekėjais sudaromų elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarčių standartinių sąlygų aprašą, o esant būtinybei, inicijuoti jau esamų elektros energijos tiekėjų sutarčių sąlygų peržiūrą ir jų atitiktį galiojantiems teisės aktams.

M. Skritulsko nuomone, atsakinga valstybės institucija turi imtis aktyvesnio vaidmens kontroliuojant elektros energijos tiekėjo pasirinkimo procesą (sutarčių sudarymą, vykdymą), teikiant objektyvią informaciją apie sutarties sąlygas, kad būtų labiau apsaugoti, šiuo atveju, silpnosios sutarties šalies – vartotojų – interesai.


  2021-01-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt