P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Buvusiam verslininkui – papildomi nelaisvės metai (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-01-21


Nuo praėjusių metų vasario Vilniaus pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekančiam buvusiam uostamiesčio verslininkui Vytautui Nemuniui Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose ketvirtadienį paskelbtas dar vienas nuosprendis.

Už apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymą, dokumento suklastojimą ir panaudojimą nuteistam vyrui už grotų, jei sprendimas nebus apskųstas, teks praleisti dar papildomai metus ir du mėnesius.

Vytautas Nemunis šįkart savo kaltę pripažino jau ikiteisminio tyrimo metu. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pataisos namuose verslininkas atsidūrė už tai, kad apgaule įgijo didelės vertės svetimą turtą – jis buvo kaltinamas neteisėtu verslo perėmimu ir už tai nuteistas laisvės atėmimu 3 metams ir 8 mėnesiams.

Šįkart jis sulaukė kaltinimų, kad nuo 2018 m. gruodžio iki 2019 m. gegužės tyčia apgaulingai tvarkė vienos bendrovės, kurios direktoriumi buvo, apskaitą. Anot kaltinimo, jis taip pat siekdamas nuslėpti save kaip įmonės vadovą suklastojo UAB dokumentus, pasirašydamas dokumentuose tariamo direktoriaus vardu. Pastarąjį įmonės vadovu buvo paskyręs be jo sutikimo ir žinios po to, kai buvo pabendravę apie galimybes kartu Danijoje užsiimti verslu. 

Kad tapo V. Nemunio firmos direktoriumi vyras sužinojo tik tada, kai jo paties įmonės buhalterė pastebėjo, kad jis yra įdarbintas ir kitur. Nors 2018 m. balandį V. Nemunis telefonu paaiškino, kad įvyko nesusipratimas ir jį iš šios įmonės atleis bei įrašą apie direktoriavimą išbrauks, po poros mėnesių netikrasis direktorius gavo laišką iš antstolio ir tada jau kreipėsi į teisėsaugą. 

Taip pat buvo nustatyta, kad V. Nemunis neužregistravo apskaitos registruose vienam darbuotojui išmokėto 632,5 Eur darbo užmokesčio ir per šešis kartus kaip darbo užmokestį tariam direktoriui išmokėjo 2172,29 Eur atlyginimą, nors jis tų pinigų negavo.  

Bylos duomenimis, V. Nemunis tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek jos  nagrinėjimo metu savo kaltę pripažino visiškai, dėl savo elgesio gailėjosi. Dėl to teisme buvo atliktas tik sutrumpintas įrodymų tyrimas.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Eglė Žakevičiūtė konstatavo, kad įrodymų visuma leidžia teigti, jog V. Nemunis padarė jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas ir paskyrė jam subendrintą metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau kartu ją sumažino trečdaliu – iki metų ir dviejų mėnesių.

Taip pat teismas patenkino nukentėjusiuoju pripažinto tariamo direktoriaus prašymą iš V. Nemunio priteisti jam 825 eurus, kuriuos jis išleido teisininko paslaugoms. 

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. 


  2021-01-21

  Vienas komentaras apie “Buvusiam verslininkui – papildomi nelaisvės metai”

  1. AvatarMarija (IP: 82.39.106.250)

   O ir vėl Vytuks! Va, kaip džiaugiasi savo nudirbtų darbų derliumi! Gali dabar dėstyti didžiojo kombinatoriaus Ostapo Benderio avantiūrizmo menus. Vytuks turi gabumų, galite pasitikėti juom, o kad nevisad sekas… Juk ne šventasis.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt