P0

Sportas

Kodėl pasaulio ledo ritulio čempionatas negali užsukti ir į Klaipėdą?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-25


Pastaruoju metu daug diskusijų viešojoje erdvėje sukėlęs Lietuvos Vyriausybės pasiūlymas šių metų gegužės pabaigoje padėti Latvijai organizuoti pasaulio ledo ritulio čempionatą turėjo ir klaipėdietišką atspalvį. Buvo svarstomas ir Klaipėdos „Švyturio” arenos variantas šalia Vilniaus ir Kauno arenų, tačiau Klaipėdos kandidatūra buvo atmesta pirma.

Lietuvos rinktinė Klaipėdoje 2017-aisiais.

Uostamiestyje yra beveik visos sąlygos tinkamos aukščiausio lygio ledo ritulio renginiui – užtenka viešbučių, šalia yra tarptautinis Palangos oro uostas, klaipėdiečiai jau įrodė sugebėjimus organizuoti tarptautinius ledo ritulio turnyrus, tačiau koją pakišo nedidelė smulkmena -Klaipėdoje nėra treniruočių arenos.

„Asociacija „Hockey Lietuva” svarstė trijų miestų kandidatūras prieš pateikiant galimas vietas, kur galėtume priimti pasaulio ledo ritulio čempionato vieną iš grupių. Klaipėda iš kandidatų sąrašo buvo išbraukta pirmoji, kadangi pasaulio čempionato komandos turi ne tik žaisti, bet ir treniruotis ir tam turi būti paruošta tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) reikalavimus atitinkanti treniruočių arena. Tokios Klaipėda neturi”, – apie sprendimą nesiūlyti Klaipėdos „Švyturio” arenos sakė asociacijos „Hockey Lietuva” tarybos narys, 2018-ųjų pasaulio ledo ritulio čempionato Kaune organizacinio komiteto vadovas Remigijus Valickas.

Apie tris Lietuvoje pasaulio čempionatui tinkančias arenas užsiminė ir legendinis Lietuvos ledo ritulininkas Darius Kasparaitis, kuris užsienio spaudoje pareiškė, kad Lietuva gali priimti pasaulio čempionatą, turi patyrusią organizacinę komandą ir tinkamas tris arenas. D. Kasparaitis puikiai prisimena ir Klaipėdą – būtent „Švyturio” arenoje jis pelnė pirmąjį įvartį su Lietuvos rinktinės marškinėliais, kuomet
„Baltic Challenge Cup” turnyre 2017-aisiais įmušė ritulį į Estijos rinktinės vartus.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas galėjo užsukti į Lietuvą po to, kai teisė rengti čempionato B grupės varžybas buvo atimta iš Minsko. B grupėje rungtyniaus Rusijos, Švedijos, Čekijos, Šveicarijos, Slovakijos, Baltarusijos, Danijos ir Didžiosios Britanijos rinktinės. Spaudoje pasklido informacija, kad Lietuvos kandidatūros IIHF nesvarstys, tačiau IIHF sprendimą, kur vyks iš Baltarusijos perkeltos varžybos, priims tik sausio 26 arba 27 dieną.

B grupės varžybas pretenduoja priimti A grupės komandas priimsianti Latvija, taip pat Slovakija ir Danija. Oficialiai dar neatmestas ir Lietuvos variantas.


  2021-01-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt