P0

Uostas ir jūra

Ketvirtadieniais – delfinų pasirodymai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-27


Lietuvos jūrų muziejus praneša, jog jau nuo šio ketvirtadienio žiūrovai vėl gali pamatyti delfinų pasirodymus. Tiesa, kol kas tik per atstumą.

„Ir mes, ir gyvūnai pasiilgome lankytojų, – pranešime spaudai sako Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Karantinas nesustabdė muziejaus ir delfinariumo veiklos. Treneriai kiekvieną dieną vyksta į darbą ir dirba su gyvūnais – prižiūri juos ir treniruoja. Kiekviena treniruotė – tai tas pats delfinų pasirodymas, tik be žiūrovų. Todėl nusprendėme parodyti žiūrovams bent dalelę to, kas vyksta delfinariume”.

Evaldo Lasio nuotr.

Kiekvieną ketvirtadienį, 14.30 val. Lietuvos jūrų muziejaus socialiniame tinkle „Facebook” bus rengiamos tiesioginės transliacijas iš delfinariumo „Virtualu, bet tikra“. Jų metu gyventojas ne tik pamatys, kaip delfinai gyvena ir ką veikia per karantiną, bet ir galės užduoti klausimus gyvūnų treneriui.

Dabar delfinariume gyvena 16 delfinų – Juodosios jūros afalinų ir penki Kalifornijos jūrų liūtai. Jais rūpinasi 15 trenerių ir du veterinarijos gydytojai.

Delfinų treneriai, praleidžiantys su šias gyvūnais visą dieną, sako, kad jie – tikrai išskirtiniai. Delfinai neturi uoslės, bet, kaip ir žmonės, jaučia skirtingus skonius: sūrumą, kartumą, saldumą ir rūgštumą. Delfinai atpažįsta save veidrodyje. Kiekvienas delfinas būryje turi vardą ir kiti jį šaukia būtent juo.

Kartais mokslininkai net juokauja, kad delfinai yra lyg ateiviai, drauge su mumis gyvenantys toje pačioje planetoje: jų echolokacijos sistema veikia taip tobulai, kad vandenyje 30 m atstumu gali nustatyti, ar daiktas metalinis, plastikinis ar medinis. Kvėpuoja ne refleksiškai, kaip mes, o sąmoningai. Todėl miegant vienu metu ilsisi tik pusė jų smegenų.

Daugiau apie Klaipėdos delfinariumą, jo atsiradimo istoriją skaitykite čia.


  2021-01-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt