P0

Verslas

Drabužius dizaineriai pristatys virtualiojoje realybėje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-09


Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacija ėmėsi drąsios iniciatyvos perkelti lietuvių drabužių dizainerių kūrinius į virtualiąją realybę ir sudaryti galimybę žiūrovams VR žiūriklio pagalba pasinerti į pristatymą ir būti veiksmo centre – tereikia išmanųjį telefoną įstatyti į VR žiūriklį, kurį galima pasigaminti patiems ar užsisakyti internete. VR vaizdo klipai buvo nufilmuoti naudojant 360 laipsnių kameras, todėl žiūrovas atsiduria pačiame pristatymo centre ir mato viską aplink save.

Dianos Paukštytės modelis

VR pristatymai buvo kuriami skatinant kūrėjų kolaboracijas, todėl persikėlę į virtualiąsias realybes pas dizainerius Dianą Paukštytę, Vidą Strasevičiūtė (Upcycled by LT), Ugnę Martinaitytę (OHMY), Oskarą Povilėną, Liną Andriukonę, Gabrielę Kerpytę (Salanida), Akvilę Jančauskaitę & Renata DMIT, išgirsite Leon Somov, Golden Parazyth, Ingaja, Sraunus ir kitų kūrėjų garso takelius, sutiksite Jurgį Didžiulį ir Ericą Jennings, ir atrodys, kad modelius galite paliesti rankomis, teigiama pranešime spaudai.

Virtualioji realybė apgauna žiūrovo pojūčius taip, kad atrodo, jog jis pats yra realioje, o ne virtualioje aplinkoje. Žiūrovai turės unikalią galimybę, esant karantino sąlygoms ir fizinių kontaktų bei judėjimo apribojimams, atsidurti skirtingose vietose, nekeliant kojos iš namų: kūrėjo studijoje, teatre, menų centre ir netgi Nidos kopose.

Virtualioji realybė yra viena ryškiausių skaitmeninių tendencijų. Apie transformacijas mados industrijoje ir šiuolaikinių technologijų galimybių išnaudojimą drabužių kolekcijų pristatymams jau keletą metų kalbama tarptautiniuose mados renginiuose.

„Ateitis yra čia, dabar, jau po akimirkos, – sako Liudas Andrikis, projekto idėjos sumanytojas. – Smagu būti pionieriais ir, taikant šiuolaikines technologijas, kurti imersines patirtis ir neišdildomus įspūdžius žiūrovams.“

VR žiūrikliai buvo sukurti ir pagaminti Klaipėdoje bendradarbiaujant su „Daiktų cechu“. 

Lietuvių drabužių kūrėjų pristatymų virtualiojoje realybėje (VR) premjera – vasario 12 d. 18 val. Fashion Week Klaipėda Youtube kanale.

Verslo straipsnių visus kompas

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


  2021-02-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt