P0

Koronavirusas, Svarbu

Koronaviruso skaičiai toliau mažėja (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-09


Nauja savaitė pratęsė susirgimų koronavirusu mažėjimo tendenciją – Statistikos departamento duomenimis, pirmadienį 6444 ištirtuose mėginiuose nustatytas 341 naujas susirgimo koronavirusu atvejis (dar 46 susirgimai patvirtinti ne laboratorinės diagnostikos metodais). Mėginių su virusu skaičius nukrito iki šiek tiek daugiau nei 5 proc.

Klaipėdoje pirmadienį susirgo tik 26 žmonės. Nors dienos atvejų skaičius sumažėjo 27,8 proc., uostamiestis pagal naujų susirgimų 100 tūkst. gyventojų rodiklį dviejų pastarųjų savaičių laikotarpiu tarp visų savivaldybių išlieka šeštoje vietoje (per parą šis rodiklis sumažėjo nuo 478,8 iki 464,7 atvejų).

Vis dar pirmose dviejose vietose pagal šį rodiklį yra Rytų Lietuvos – Visagino (844,2) ir Rokiškio rajono (783,7 atvejo) savivaldybės, mažiausias užsikrėtusiųjų skaičius – vakarinėje šalies dalyje, dviejose Žemaitijos – Rietavo (41,3) ir Šilalės (91,3 atvejo) – savivaldybėse.

Per parą šalyje nuo šios infekcijos mirė 12 žmonių, dar penkios mirtys pridėtos iš anksčiau. Klaipėdoje mirė dar vienas žmogus, iš viso uostamiestyje infekcija jau nusinešė 106 gyvybes, šalyje – 2972.

Per parą oficialiai pasveiko 2110 žmonių, bendras pasveikusiųjų skaičius yra 140 448, tebeserga 41 595, tačiau kad pastarasis skaičius gali būti netikslus rodo Širvintų ir Kretingos rajonų merų pateikti pavyzdžiai.

Klaipėdoje pagal pateikiamus duomenis per parą pasveiko 76 žmonės ir tokių jau yra 8 083, vis dar serga 3 232.  

Per praėjusią parą pirma vakcinos doze paskiepyta 219 žmonių, antra – 2217. Iš viso pirmą kartą jau vakcinuoti 78 896, abi dozes gavo 48 165 gyventojai. Klaipėdoje pirmadienį pirma doze vakcionuoti tik septyni žmonės, antra – 197. 

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad antradienio rytą į Lietuvą lėktuvu iš Vokietijos (Leipcigo) buvo pristatyta aštuntoji dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso  siunta – 22 230 vakcinos dozių.

Gautas vakcinų kiekis paskirstytas pagrindinėms šalies ligoninėms ir bus skirtas onkologinių ligonių, ŽIV sergančiųjų, taip pat ir švietimo darbuotojų vakcinacijai. Teigiama, kad pastarieji bus skiepijami tokia vakcina, kokia jų atvykimo metu bus naudojama konkrečioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Tuo metu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba antradienį paskelbė savo nuomonę, kad kompanijos „AstraZeneca“ gaminamą vakciną nuo COVID-19 rekomenduoja naudoti visų amžiaus grupių žmonėms nuo 18 metų.

„Kol kas dar nėra pakankamai rezultatų, kad EVA galėtų pateikti tikslų skaičių, koks yra vakcinos veiksmingumas vyresnio amžiaus žmonių populiacijoje. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad vyresnio amžiaus žmonių grupėje pastebimas imuninis atsakas ir remiantis kitų vakcinų patirtimi, manoma, kad vakcina bus veiksminga ir šioje populiacijoje. Taip pat yra patikimos informacijos apie vakcinos saugumą šioje pacientų populiacijoje, todėl EVA ekspertai nusprendė, kad vakciną galima naudoti ir vyresnio amžiaus žmonėms. Artimiausiu metu tikimasi gauti daugiau informacijos iš vykdomų klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvauja daugiau vyresnio amžiaus asmenų”, – rašoma tarnybos pranešime. 

Tarnyba taip pat atkreipia dėmesį, kad antrąja vakcinos „AstraZeneca“ doze pacientus galima skiepyti 4 –12 savaitę po pirmosios dozės. Tačiau klinikinių tyrimų apžvalga rodo, kad didžiausias vakcinos veiksmingumas stebimas, kai antroji vakcinos dozė skiriama 9 – 12 savaitę po pirmosios dozės.


  2021-02-09

  3 komentarai “Koronaviruso skaičiai toliau mažėja”

  1. Avatarkada (IP: 78.57.217.118)

   pradės skiepyti eilinius vyresnius klaipėdiečius ? Kaune jau sudarinėjami sąrašai nuo 65 m., o nuo 80 m. jau pradėti skiepyti. Ar kaip visada, liksime š….j?

  2. AvatarKlaipedietis (IP: 86.100.148.101)

   Kai gausime atlyginimus tokius kaip Danijoje tad lygiuosime. Tai nesulyginami dalykai.

  3. AvatarRasutė (IP: 86.100.89.118)

   Patikslinkite gyventojų skaičių Klaipėdos m.,kad nebūtų taip kad serga daugiau,negu iš tikrųjų yra gyventojų.Danijoje išduodami pasai nuo skiepų ir griežta apskaita.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt