P0

Kultūra

Kviečia dalintis filmuotais vaizdais pro langus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-09


Jau trečią mėnesį dauguma žmonių žiūri pro vieną ir tą patį langą. Langas tapo dar vienu ekranu, o kasmetinis projekto „Dideli maži ekranai“ medijų festivalis specialiai tam sukurtoje svetainėje kviečia dalintis vaizdais pro langus ir pažiūrėti, ką per savuosius mato kiti.

„Dideli maži ekranai“ – medijų raštingumo projektas Lietuvos mokykloms bei kitoms, su mokyklinio amžiaus jaunimu dirbančioms ugdymo įstaigoms, kurį jau 5-tus metus vykdo medijų edukacijos bei tyrimų centras „Meno avilys“ ir Britų taryba Lietuvoje.

Gabrielė, Klaipėda

Kiekvieno sezono pabaigoje rengiamas medijų festivalis kasmet sukviesdavo projekto dalyvius susitikti gyvai ir aptarti savo patirčių, tačiau šiemet dėl karantino to padaryti neįmanoma, todėl viena medijų festivalio formų tapo svetainė „Už kiekvieno lango – nauja istorija“, kurioje patalpinta 150 mokinių pro savo langus nufilmuotų judančių vaizdų.

Organizatoriai džiaugiasi, jog iniciatyva peržengė projekto ribas ir savo „atvirukus“ atsiuntė ne tik projekto dalyviai, bet ir žmonės iš įvairių Lietuvos regionų, tarp jų – Klaipėdos, Gargždų, Kretingos ir kitų, o jauniausiam dalyviui – vos 6-eri.

Organizatoriai kviečia prisijungti filmuoti ir kurti iki 1 minutės trukmės judančių vaizdų atvirukus (pavertus savo kameras taip, kad vaizdas būtų horizontalus), nurodyti savo vardą bei gyvenamąją vietą ir siųsti elektroniniu paštu labas@didelimaziekranai.lt.

Vaizdai bus sukelti į virtualią platformą, kurioje atsivers visi langai ir jų istorijos.

„Kurdami judančius atvirukus būkite drąsūs ir kūrybiški, eksperimentuokite su stiliais, žanrais ir formomis. Nesijaudinkite dėl turimos kameros kokybės ar kitų netobulumų – tobulumas niekam neįdomus! Tačiau prisiminkite vieną taisyklę – jei pro langą filmuosite žmones – gerbkite jų teisę į atvaizdą. Nefilmuokite žmonių veidų be jų sutikimo”, – rašoma pranešime spaudai.

Kultūros straipsnių vidus


  2021-02-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt