P0

Kriminalai ir nelaimės

Už dukrai siųstus „vaistus” – laisvės apribojimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-11


Klaipėdos apylinkės teismas praneša vyrui už narkotinių medžiagų platinimą skyręs laisvės apribojimą, nors pastarasis teigė manęs, jog dukrai siunčia vaistus, kuriuos, beje, vartojo ir pats.

Du kanapių ekstrakto buteliukus dukrai vyras iš Vilniaus į Klaipėdą siuntė paštu, už vieną buteliuką sumokėjęs 20 eurų. Esą pažįstamas ūkininkas jam pasakojo apie kanapių aliejaus savybes, sakė, kas jis gydo vėžį, šizofreniją, stiprina organizmą, gerina miegą.

Dirbdamas pavežėju iš kliento vyras teigė įsigijęs minėto kanapių aliejaus, kurį lašino po liežuviu. Vaistus nuvežė ir davė motinai, kuri gyvena Klaipėdoje, pats taip pat vartojo šiuos vaistus gerinti imuninei sistemai ir tam, kad geriau išsimiegotų. Be to, pardavėjas jam jokių įtarimų nesukėlė, tad teisiamasis teigė nemanęs, jog tai yra nelegalu.

Teismo nuomone, tai, jog vyras domėjosi šia medžiaga, kad suvokė, jog ja neprekiaujama vaistinėse ar kitose viešai prieinamose vietose bei jog pats prisipažino ją vartojęs, įrodo, kad jis suprato šios medžiagos poveikį psichikai ir iš esmės suvokė, kad tai yra įstatymo draudžiama medžiaga.

Nors vyro gynėjas akcentavo galimą teisės spragą, kad Lietuva nėra tinkamai įteisinusi kanapių produktų, pagamintų iš legaliai auginamų pluoštinių kanapių, šiuos teiginius, teismo nuomone, paneigia Europos bendrijos priimti reglamentai bei direktyvos, kuriuose kalbama apie pluoštines kanapes ir jų produktus.

Teismas atsižvelgė į tai, kad vyras yra dirbantis, baustas administracine tvarka, teistas, nusikalstamos veikos padarymo metu teistumas neišnykęs, todėl skyrė jam pusantrų metų laisvės apribojimą, įpareigodamas nuteistąjį dalyvauti elgesio pataisos programoje ir visą bausmės vykdymo laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.


  2021-02-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt