P0

Politikų tribūna

Eugenijus Gentvilas: „VRK sprendimus priima ir nebeveikiančios partijos atstovas”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-17


Klaipėdietis parlamentaras Eugenijus Gentvilas atkreipia dėmesį, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) savo sudėtyje turi jau nebeveikiančios Tvarkos ir teisingumo partijos (TPP) atstovą Egidijų Viskontą.

Pagal galiojančią tvarką, savo narius į VRK deleguoja Lietuvos teisininkų draugija, teisingumo ministras, prezidentas ir politinės partijos, kurios Seimo rinkimuose perkopė 5 proc. rinkimų kartelę. TPP į šį sąrašą nepatenka.

„Mes turime įdomią situaciją: VRK nariu jau ketvirtą mėnesį yra asmuo, kuris joje negalėtų būti bent dėl dviejų priežasčių. Pirma – jį delegavusi partija yra nebeveikianti, vyksta jos išregistravimo procedūra. Antra – ši partija net nedalyvavo Seimo rinkimuose. Juokais galima sakyti, jog buvęs TPP pirmininkas R. Žemaitaitis galia prilygsta prezidentui ar teisingumo ministrui, nes VRK komisijoje turi savo atstovą. Prabangu“, – pranešime cituojamas Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Parlamentaras stebisi, kodėl VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė po rinkimų nesiėmė iniciatyvos šiam klausimui spręsti. Pasak E. Gentvilo, nors situacija gana išskirtinė, tai nereiškia, kad VRK vadovė turi tiek laiko ignoruoti problemą.

„Kyla natūralus klausimas – kiek verti VRK sprendimai, kuriuos priima ne pagal taisykles komisijoje esantys žmonės? Po naujo Seimo priesaikos praėjo pakankamai daug laiko, todėl pirmininkė L. Matjošaitytė savo aplaidumu visą VRK įstūmė į gana keblią situaciją. Tiek teisiniu, tiek reputaciniu požiūriu“, – sakė liberalas E. Gentvilas.


  2021-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt