P0

Uostas ir jūra

Aplinkosaugininkai nenustatė, kas užteršė marias (7)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-02-19


Kas vasario pradžioje galėjo užteršti Klaipėdos uosto akvatorijos vandenis ties Naująja perkėla, aplinkosaugininkai iki šiol atsakyti negali, nors anksčiau žadėta apie tai pranešti iki vasario 11 d.

Penktadienį „Atviros Klaipėdos” žurnalistė dėl to išsiuntė paklausimą Aplinkos apsaugos departamentui (AAD).

Michailo Andrijanovo nuotr.

Į klausimus, ar jau nustatytas galimas taršos šaltinis, kokia buvo padaryta (ir ar padaryta) žala gamtai, AAD Komunikacijos skyrius neatsakė.

Atsakyta tik į klausimą, ar jau baigti tąsyk pradėti neplaniniai bendrovių „Klaipėdos vanduo” ir „Grigeo Klaipėda” patikrinimai ir kokie jų rezultatai.

Nors „Grigeo Klaipėda” atstovai dar vasario 11 dieną paskelbė esą aplinkosaugininkai jokių pažeidimų bendrovėje nenustatė, iš AAD atsakymo aiškėja, jog patikrinimai dar nėra baigti.

„Pradėti neplaniniai patikrinimai bus baigti tik iš Aplinkos apsaugos agentūros gavus laboratorinių tyrimų rezultatus (nustačius skendinčių medžiagų (nuosėdų) sudėtį AB „Klaipėdos energija“ paimtuose mėginiuose ir ją palyginus su 2021-02-02 paimtuose mėginiuose buvusių skendinčių medžiagų (nuosėdų) elementine sudėtimi). Pavedimas neplaniniam patikrinimui yra iki 2021 m. kovo 8 d., tačiau jis gali būti pratęstas, jei nebus gauti laboratoriniai tyrimai”, – rašoma departamento Komunikacijos skyriaus atsakyme.

Anksčiau buvo skelbta, jog Aplinkos apsaugos agentūra, ištyrusi taršos metu paimtą Kuršių marių vandens ties Smiltynės perkėla mėginį, nustatė, kad visų ištirtų medžiagų, išskyrus chloridus, koncentracijos viršijo siektinas geros vandens telkinio būklės vertes. Buvo tiriami šie parametrai: pH, BDS7 ChDS, bendrasis azotas, bendrasis fosforas, naftos produktai, suspenduotos (skendinčiosios) medžiagos, sulfatai, chloridai.


  2021-02-19

  7 komentarai “Aplinkosaugininkai nenustatė, kas užteršė marias”

  1. Tokios gamyklos turėtų stovėti atokiau nuo marių ir prieplaukos. Kitaip čia niekada nesibaigs tos nesąmones. Ir niekas nebus nubaustas.

  2. Kl energija mazai tiketina, nebent nuo biokuro aiksteles medienos atliekos pateko su tirpimo vandeniu, bet labai abejoju. Ten salia mariu valymo irengimai, taip sakant neveikiantys, o gal pusiau veikia? Kam juos ten laikyti jei nenaudojami? Zeme ten nevertinga, uostui netinkama? Nebus dar viena priedanga? Kieno? Manau žinome..

  3. Garantuoju išpylė vėl Grigeo ir saugant savo akcijas suvers viską ant savivaldybės valdomos energijos. O atsakingi aplinkosaugininkai ir valdininkai įsidės sau į kišenę. Susimokės miestiečiai. Pažiūrėkit kur energija yra. Ji biokurą degina, pro kaminą viskas eina, o ne gamybiniais tualetinio ir kardono procesais užsiima, kur dideli vandens kiekiai į nuotėkas. Juokinga tiesiog.

  4. Yra savi. Savi gali teršti kiek nori. Vasara savivaldos sabi užteršė Jūra ar nubaudė?cha .. paslepė,savi jog uostininkai..

  5. Kažkoks briedas…Tikrinamos Klaipėdos vanduo ir Grigeo Klaipėda, bet mėginiai paimti iš Klaipėdos energijos…Einu įsipilsiu, gal bus aiškiau …

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt