P0

Regionas

Šilutės aplinkosaugininkams įkliuvo lydekautojai, pasistatę net 50 šakotinių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-19


Vykdydami akciją „Lydeka“, Aplinkos apsaugos departamento  Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du asmenis, lydekų masalui naudojusius žuvelę ir pasistačiusius net 50 šakotinių.

Valstybės atkūrimo dieną, vasario 16-ąją, sulaikyti du asmenys, Gėgės upėje statantys gumines šakotines, žvejų dar vadinamas palaidinėmis. Be to, gaudydami lydekas, masalui jie naudojo gyvą žuvelę.

Trijų kilometrų užšalusios Gėgės upės ruože buvo ištraukta net 50 vnt. guminių šakotinių ir dvi įkliuvusios lydekos.

Pažeidėjams už neteisėtą žvejybą buvo surašyti protokolai, taip pat teks susimokėti baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą – 480 eurų.

Nemuno deltos regioniniame parke Skatulės upėje Šilutės inspektoriai aptiko po ledu pastatytus tris ne mėgėjų žvejybos įrankius – statomuosius tinklus.

Norėdami išsiaiškinti neteisėtų žvejybos įrankių šeimininkus, aplinkosaugininkai tą vietą nusprendė stebėti. Kadangi per naktį niekas nepasirodė, Šilutės inspektoriai tinklus ištraukė.

Tinkluose įsipainiojusios trys lydekos ir trys lynai, gyvybingi ir nesužaloti, buvo paleisti atgal į tą patį vandens telkinį.

INFORMACIJA

Nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę, o nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. galioja draudimas gaudyti lydekas.

Už neteisėtą lydekų žvejybą asmenims gresia baudos nuo 120 eurų iki 300 eurų su nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, taip pat reikia atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 240 eurus už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką.


  2021-02-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt