P0

Mums rašo

Karantinas Lietuvoje. Neatlaisvinti (4)

Mindaugas Jonušas
2021-02-21


Šiandien vis labiau tautiečiai kalba ne apie tai, kokių priemonių reikia imtis, kad kiekvienas iš mūsų grįžtume į geresnes sąlygas, kad tik greičiau būtų atšauktas karantinas. Atšaukti nėra sunku. O kas tada?

EVG photos (pexels.com) nuotr.

Čia norėčiau tik atkreipti dėmesį į tai, kad tie patys, kurie šaukė leiskite dirbti grožio salonams ir mes padarysime viską, kad būtų saugu, nesugebėjo NEMOKAMAI pasitikrinti dėl virusinės infekcijos, o motyvacija – „aš neturėjau kontakto“ arba „jaučiuosi gerai”. Tačiau juk tai dar ne rodiklis – virusas gali būti besimptomis, o juk dar yra ir inkubacinis periodas, negyvename mes izoliuotoje saloje.

Toli bėdos priežasčių ieškoti nereikia. Kalbant ir apie kaukių devėjimą, tiksliau, apie jų nešiojimo ypatumus, tenka pastebėti: vieno – po smakru, o kiti dėvi, kaip tik nori arba bijodami baudos užsideda tik pamatę pareigūnus. Jei nemyli kitų – bent mylėk save.

Viruso mutacijos kasdien vis arčiau Lietuvos. Sveikatos sistema bet kada gali ir vėl tapti komos būsenos ir pafilmuoti ligoninės langų gali nebebūti kam.

Aš nesu asmuo, kuriam labai jau patiktų dabartinė padėtis, tačiau man svarbu galvoti ir apie kitus. Taip, ekonomika smunka, verslai žlunga, nedarbas auga sparčiai, bet jei nenorime nepaprastosios padėties įvedimo ir visiško kracho valstybėje, turime susitelkti ir išbūti, dėvėti kaukes, laikytis socialinės distancijos, higienos, o kai bus galima ateiti skiepytis – nedelsti.

Norai norais, bet su gamtos dėsniais nepasiginčysi. Jokia valdžia neįsakys žibutėms sužydėti per žiemos speigus. Elkimės, kaip civilizuoti žmonės. Kol kasdien fiksuojami protrūkiai, nesinori, kad pultume nuo vilko ant meškos.

Šis tekstas – asmeninė autoriaus nuomonė. Rubrikoje „Mums rašo“ publikuojamos nuomonės, už kurias redakcija neatsako.


  2021-02-21

  4 komentarai “Karantinas Lietuvoje. Neatlaisvinti”

  1. A.Z……pasigydik nuo covidpsihozės,tai matysi tiesa kitom akim,o ne tai ką parašė medikai….

   • Glušas tu… nebepagydomai, geriausia tau išeitis pasikarti

   • Gera kalbėti, Artūrai Jums, kai jaunų artimųjų dėl covid19 nepraradot.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt