P0

Miestas, Svarbu

Nemokamos valdiškos patalpos Klaipėdoje – aštuoniems seimūnams (3)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-02-22


Aštuoni naujos kadencijos Seimo nariai uostamiestyje pasinaudojo savo išskirtine teise nemokamai gauti valdiškas patalpas ir nemokėti už jų išlaikymą. Visos patalpos, kurias parlamentarams suteikė Klaipėdos savivaldybė, yra miesto centre.

„Seimo statute yra numatyta, kad Seimo nariams, nesvarbu, ar jie išrinkti vienmandatėje ar daugiamandatėje apygardoje, privalome suteikti patalpas priimti rinkėjus ir jas išlaikyti. Galime moralizuoti, kiek tik norime, kad tai savivaldybės biudžetui yra papildomos išlaidos, bet tokia prievolė yra Seimo statute ir ją turime vykdyti. Nė vienas Seimo narys dar nepareiškė noro pats susimokėti už patalpų išlaikymą“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Marių apygardoje, kuri yra pietinėje miesto dalyje, išrinktai Seimo narei Ligitai Girskienei suteiktos patalpos, esančios Tiltų g. 8. Jomis naudojasi ir tos pačios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas parlamente Dainius Kepenis. Praėjusią kadenciją Tiltų g. 8 patalpos buvo Seimo nario Algimanto Kirkučio biuras.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Baltijos apygardoje išrinktam Seimo nariui konservatoriui Audriu Petrošiui suteiktos patalpos, esančios Daržų g. 1. Jis erdve dalijasi su Danės apygardoje išrinktu konservatoriumi Arvydu Pociumi.

Anksčiau šios patalpos buvo išnuomotos Darbo partijai, bet kai pasikeitė įstatymai, ir partijoms panaudos sutartimi suteikti patalpų nebegalima, trijų aukštų pastatas liko tuščias. Netrukus pirmasis pastato aukštas buvo panaudai suteiktas Klaipėdos apskrities jaunimo organizacijai „Apskritas stalas“, trečiasis aukštas – viešajai įstaigai „Klaipėdos šventės“, nes ji koordinuoja Europos jaunimo sostinės reikalus, tad laikinai turi ir naujų darbuotojų, o jiems reikėjo patalpų. Šios dvi organizacijos buvo sutarusios, jog dalysis ir antrąjį pastato aukštą, nes jame yra konferencijų salė. Todėl Seimo narių A. Petrošiaus ir A. Pociaus noras įsikurti Daržų g. 1 pastate, „Atviros Klaipėdos” žiniomis, jaunimui sukėlė nuostabą.

„Niekas nieko tikrai neužgrobė. Vos ne vienu metu į šį pastatą įsikėlė keli naudotojai. Antras aukštas niekam nebuvo išnuomotas, todėl jis ir suteiktas Seimo nariams“, – aiškino E. Simokaitis.

Pajūrio apygardoje išrinktas liberalas Simonas Gentvilas, net ir tapęs aplinkos ministru, ketina rasti laiko priimti rinkėjus, nes taip pat Klaipėdos savivaldybės paprašė patalpų. Jos suteiktos Danės g. 9. Jomis ministras dalinasi su kitu Liberalų sąjūdžio atstovu Seime Andriumi Bagdonu.

Šios patalpos anksčiau buvo Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus būstinė.

Vidaus reikalų ministrė, Seimo narė Agnė Bilotaitė ir jos partijos kolegė Seime konservatorė Aistė Gedvilienė vis dar naudojasi patalpomis Liepų g. 3 esančiame pastate, kuriame anksčiau buvo įsikūręs uostamiesčio konservatorių skyrius.

„Jei neturėtume patalpų miesto centre, Seimo nariams siūlytume ir kitose miesto vietose. Tačiau reikia ir jų sutikimo, kad siūlomos patalpos jiems tinka. Tačiau dabar taip sutapo, kad laisvų patalpų miesto centre buvo, nes jų suteikti nebegalima partijoms“, – teigė E. Simokaitis.

Miesto straipsnių vidus

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


  2021-02-22

  3 komentarai “Nemokamos valdiškos patalpos Klaipėdoje – aštuoniems seimūnams”

  1. AvatarĮdomiai susidėliojo (IP: 84.15.178.123)

   Patalpų partijoms suteikti negalima, bet patalpas gavo Seimo nariai, politinių partijų atstovai. Ir dar kas “netikėta” – gavo tas pačias patalpas, kur ir prieš tai buvo jų atstovaujamų partijų būstinės. Juokučiai, ne kitaip.

  2. AvatarMArijus (IP: 89.116.40.44)

   O Džiazo festivalis už save pats nenori susimokėti?
   Kai Tramvajaus studijoms tiek pinigų išleidžiama- tūrėkite sąžinės rašinėti tokius menkus straipsnius.

   • AvatarRimantas (IP: 84.15.186.119)

    Sv.Kodel nemokamai?Ar gerbiami seimunai bent 1€ simboliskai nesugeba sumoketi.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt