P0

Politika, Svarbu

Karantinas pratęstas iki balandžio, bet lauke kaukės nebereikalingos (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-02-24


Trečiadienį Vyriausybė karantiną nusprendė pratęsti dar vienam mėnesiui – iki pat balandžio, tačiau daugelio ankstesnių ribojimų, išskyrus vieno, neatšaukė.

Jau nuo rytojaus, ketvirtadienio, lauke nebebus privalu dėvėti veidą dengiančių kaukių – toks reikalavimas išlieka tik patalpose arba tada, jei atvirose erdvėse tarp žmonių nesilaikoma saugaus 2 metrų atstumo.

Lauke kaukių nuo ketvirtadienio dėvėti nebereikės. Palmiros Mart nuotr.

Be to, iš dalies palengvintos judėjimo tarp žiedinių savivaldybių sąlygos. Pats judėjimo karantino režimas pratęstas iki kovo 15 d., tačiau leista laisvai judėti tarp 6 žiedinių savivaldybių, į kurias patenka ir Klaipėdos miesto ir bei rajono savivaldybės. Kitaip tariant, klaipėdiečiai jau galės vykti ant Olando kepurės, nebijodami būti už tai nubausti.

Visgi nei prekybos taisyklės, nei anksčiau skelbtas galimas muziejų, galerijų ir kitų kultūros įstaigų atvėrimas nepasikeitė: lankytojams liko užvertos ne tik jų, bet ir sporto klubų durys, taip pat neleista dirbti ne maisto parduotuvėms, neturinčioms atskiro įėjimo iš lauko, bei nepalengvinta turgaus prekeivių, prekiaujančių paviljonuose ar kioskuose ne maisto prekėmis, dalia.

Rezultatų nedavė ir kavinių darbuotojų protestai – maitinimo įstaigos, Ministrų kabineto sprendimu, irgi kol kas lieka lankytojams užvertomis durimis. Jokių pokyčių nenumatyta ir švietimo įstaigų darbe.

Vyriausybės posėdyje klausimą pristatęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atšaukti šių ir kitų šiuo metu galiojančių karantino ribojimų ar jų švelninimo nesiūlė. Jo teigimu, per savaitę registruojamų susirgimo COVID-19 liga atvejų skaičius didėja, o šią savaitę išaugo ir į ligonines patenkančių žmonių srautai.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, „gaila, kad negalime eiti pagal savo planą pirmyn, bet akivaizdu, kad šiandien tik tiek tų sprendimų ir tegalim priimti”.

Premjerės teigimu, po savaitės karantino ribojimus vėl ketinama peržiūrėti.


  2021-02-24

  Vienas komentaras apie “Karantinas pratęstas iki balandžio, bet lauke kaukės nebereikalingos”

  1. AvatarNesvarbu (IP: 83.189.7.133)

   Norisi verkti. Kiek užsienio ekspertai – žymūs virusologai , epidemiologai, aerozolių fizikai ir kiti jau praeitą pavasarį ATLIKĘ TYRIMUS sakė, kad KAUKĖS LAUKE NEREIKALINGOS. Nes apsikrėsti lauke – tikimybė beveik nulinė. Bet mūsų bukiai valdžioje ir visuomenėje to negirdėjo. Arba totaliai nemoka užsienio kalbų, nesiklauso tikrų ekspertų užsienyje, girdi tik savo ” ekspertes” skautes etc. Arba mūsų moteriškėms valdžioje tiesiog patiko kankinti žmones? O policijai juos gaudyti, bausti?Aš tų be reikalo nubaustųjų vietoje susigražinčiau baudas per teismą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt