P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdai – strateginis pravalgymo planas (papildyta) (23)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-02-25


„Kuklus šių metų pravalgymo strateginis planas“, – taip svarbiausią Klaipėdos dokumentą miesto tarybos nariams ketvirtadienį pristatė uostamiesčio savivaldybės administracijos direktorius.

Nors miesto tarybai buvo pateiktas tvirtinti 2021-2023 metų Klaipėdos savivaldybės strateginis veiklos planas, Gintaras Neniškis akcentavo tik šiuos metus. Ir jie, anot direktoriaus, yra išgyvenimo metai, nes savivaldybės administracija siūlo pradėti tik vieną naują investicinį projektą – Skulptūrų parko rekonstrukciją.

Vienintelis projektas, kuris šiemet Klaipėdos bus pradėtas, yra Skulptūrų parko rekonstrukcija. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Visus kitus projektus dėl nepritekliaus tenka stabdyti ir atidėti geresniems laikams. Šiųmetis strateginis planas, palyginti su praėjusiais metais, yra 13 mln. eurų didesnis. Bet taip yra dėl įvairiausių darbo užmokesčio indeksacijų, dėl valstybės finansuojamų investicinių projektų. Realiai savivaldybės planas yra išgyvenimo“, – ketvirtadienį miesto tarybos posėdyje aiškino G. Neniškis.

Miesto tarybos narė Alina Velykienė iškart pasidomėjo, kodėl planuojama pradėti Skulptūrų parko rekonstrukciją, o ne, pavyzdžiui, sutvarkyti „Vingio” pasažą, nes šis projektas pietinės miesto dalies gyventojams yra žadamas jau daugybę metų.

„Skulptūrą parką pradedame, nes norime tinkamai pasiruošti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui. Skulptūrų parkas yra reprezentacinė vieta ir ji turi būti sutvarkyta taip, kad nebūtų gėda priimti svečius. Dėl „Vingio“ pasažo rekonstrukcijos atitolinimo yra apmaudu, bet šiemet neturime viršplaninių pajamų iš praėjusių metų, ir jau sausį turime 4 milijonus eurų minusą biudžete. Jei finansinė situacija gerėtų, šis projektas tikrai yra vienas prioritetinių“, – teigė G. Neniškis.

Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto pirmininkė Judita Simonavičiūtė kolegoms siūlė pritarti pateiktam dokumentui, nes jis, matyt, vis tiek per šiuos metus bus dar ne kartą koreguojamas.

„Tačiau labiau norėjosi šito dokumento politinio vertinimo, kad mes esame situacijoje, kai karantinas kamuos visus metus. Tad ir akcentai turi būti dedami, kaip prisidėsime tiek prie visuomenės, tiek prie verslo palaikymo. Tačiau tikiu, kad koregavimas greitu laiku ateis. Gyvenimas pats lieps koreguoti šį planą. Ir strateginiame plane reikia atskirti du dalykus – gyvenimo veikla ir investiciniai projektai. Esmė ta, kad šiemet minkštajai daliai reikėtų žymiai daugiau dėmesio, kad gyvenimas Klaipėdoje vėl pradėtų vykti, kad visi po karantino įsijungtų ir pradėtų gyventi. O tokios priemonės apie parkavimo mokesčių didinimą neprisideda prie stabilumo. Todėl kviečiu dar kartą administracijai peržiūrėti savo siūlymus ir teikti tokius, kurie nepykdytų miestiečių, o jiems padėtų atsikvėpti po karantino“, – kalbėjo J. Simonavičiūtė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos vadovas miesto taryboje Arvydas Vaitkus taip pat kvietė pritarti strateginiam planui, nes „visos geros korektūros bus daromos metų eigoje, o dabar jau yra laikas pradėti dirbti“. Tačiau jis akcentavo, jog Klaipėda turėtų išnaudoti visas galimybes pritraukti daugiau lėšų į miesto biudžetą – tiek iš ES, tiek privačias lėšas, tiek valstybines, tiek išsiderėti, jog miestui liktų daugiau gyventojų pajamų mokesčio.

„Gaila, kad šita pravalgymo politika tęsiasi jau antri metai. Gaila, kad nebeturime ambicijų, vizijų, kad nebenorime įtraukti naujų idėjų. Gaila, kad aplinkosauga suvedama į parkavimo mokesčio didinimą, kad neva mažės automobilių ir mažės tarša. Gaila, kad naujos gatvės tiesiamos individualiems namams, o ne toms, kuriomis naudojasi gerokai daugiau žmonių“, – taip tvirtinamą strateginį planą įvertino Liberalų sąjūdžio atstovė miesto taryboje Lina Skrupskelienė.

Nors parengtas svarbiausias šiųmetis miesto dokumentas ir sulaukė pastabų, jis galiausiai buvo patvirtintas: 24 politikai balsavo už, prieš buvo tik vienas, o penki susilaikė.

Kas laukia šiemet?

Nors naujų projektų beveik ir neplanuojama, patvirtintame Klaipėdos strateginiame numatyta tęsti ar pabaigti dabar jau vykstančius investicinius projektus. Pinigų neturėtų pritrūkti ES lėšomis kofinansuojamiems projektams pagal Klaipėdos integruotos teritorijos vystymo programą – bus tęsiama Danės skvero rekonstrukcija (pabaiga numatoma 2022 m.), šiemet baigtas viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro konversijos projektas, pėsčiųjų tako sutvarkymo palei Taikos pr. nuo Sausio 15-osios iki Kauno g. projektas, Malūno parko sutvarkymas, abu Futbolo mokyklos ir baseino pastatų konversijos etapai. Savivaldybės lėšomis bus užbaigta Bokštų skvero rekonstrukcija, tęsiami Sakurų parko įrengimo teritorijoje prie Žvejų rūmų darbai.

Šiemet taip pat bus tęsiamos naujos mokyklos statybos šiaurinėje miesto dalyje, prasideda lopšelio-darželio „Svirpliukas“ rekonstrukcija, siekiant įrengti naujas ugdymo vietas.

Susisiekimo srityje didžiausias savivaldybės investicinis projektas 2021-2023 m. –Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos rekonstravimas bei estakados statybos, kartu su Lypkių laikinos pervažos įrengimu. Kitus stambius susisiekimo sistemos projektus – Tilžės g. bei Pajūrio g. rekonstrukciją – šiemet jau numatoma užbaigti.

Kol kas daugiausia naujienų planuojama susisiekimo srityje. Dar pernai iš projekto PORTIS lėšų buvo įsigyta moderni transporto srautų valdymo įranga, o 2021-2022 m. bus investuota ir sutvarkyta Minijos g. – Pilies g. – Naujojo uosto g. trasa, sutvarkant šviesoforines sankryžas ir pritaikant judėjimui „žaliosios bangos“ principu.

Savivaldybė taip pat rengiasi ir BRT (fiziškai nuo kito transporto srautų atskirtų trasų viešajam transportui) įrengimui – šiemet numatoma suprojektuoti, o 2022 m. įrengti tokią infrastruktūrą Taikos prospekte.

Šiemet ketina pasirengti ir Atgimimo aikštės rekonstrukcijos su požemine parkavimo aikštele techninį projektą, o darbus atlikti 2022-2023 metais.

Patvirtino ir biudžetą

Miesto tarybos nariai ketvirtadienio posėdyje patvirtino ir šiųmetį Klaipėdos savivaldybės biudžetą. Planuojama, kad į jį šiemet pavyks surinkti 203,785 mln. eurų – 1,5 proc. daugiau nei praėjusiais metais.

Biudžeto planuojamas išlaidų planas yra 223,133 mln. eurų. Jame yra ne tik numatomos gauti pajamos, bet ir apyvartinių lėšų likutis iš praėjusių metų.

Klaipėdos savivaldybė šiemet planuoja skolintis 5,3 mln. eurų ir paskolos lėšas naudoti Pajūrio gatvės rekonstrukcijai, Danės skvero ir krantinių sutvarkymui, teritorijos prie „Vaidilos“ konversijai, kiemų tvarkymui, naujos mokyklos šiaurinėje miesto dalyje statyboms bei pabaigti Futbolo mokyklos rekonstrukciją.

J. Simonavičiūtė pasiteiravo, o Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė patvirtino, kad šių metų miesto biudžete nėra įskaičiuotos lėšos iš padidinto mokesčio už automobilių stovėjimą.


  2021-02-25

  23 komentarai “Klaipėdai – strateginis pravalgymo planas (papildyta)”

  1. AvatarDarius (IP: 78.58.47.150)

   Kaip su Klemiskes g. rekonstrukcija????

  2. Avatarmemius (IP: 78.57.203.191)

   juokinga klounada: dudorius + memius. viens kito verti, ipatingai snarglius memius

  3. AvatarReikalausime iš atsak.asmenu (IP: 90.131.45.27)

   Asmeninės atsakomybės už medžių kirtimus mieste. Galima priteisti iš nusikalteliu po 19 000€ tiek bus reikalauta iš kiekvieno savivaldybės valdininko .Kelsim bylos

  4. Avatarbus jums pamoka (IP: 86.100.161.157)

   rinkti konservatorius

   • Avatarpamokai (IP: 78.56.19.8)

    O kuo kiti geresni?

   • AvatarSedi visokie taraškevičiai ir kt (IP: 90.131.45.27)

    Priprato plauti pinigus per projektus, atstovauja saviškiams ,verslui
    Supranta tik jegos struktūru kaip teismai ir policija ,žmoniu negirdi. Žmonės savivaldai yra niekas….

  5. AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

   Sakot, pravalgymo? Mažai dar investavome į trinkeles? Negana dvigubai pabrangusios Dangės skvero pertvarkos? Kada mes investuosime į žmogų? Kada europiniai pinigai sukurs tvarią pridėtinę vertę miestui, valstybei? Priminsiu, kad Klaipėda- vienintelis iš didžiųjų miestų, kuriame gyventojų skaičius per metus vis dar menko. Skambiais pavadinimais AK delfėja…

  6. AvatarTomas (IP: 86.100.133.193)

   Svarbu, kad požeminė aikštelė už 11 mln atsirastų, nes savivaldybės veikėjų mašinos nebetelpa prie kontoros.

   • AvatarNeniškis Grubliauskas ir konservai (IP: 90.131.45.27)

    Yra Klaipėdai kaip Gregeo smarvė

  7. AvatarEmigrantas (IP: 90.131.43.70)

   Renkam parašus!

  8. AvatarDėl parko bus skundas teismui (IP: 90.131.45.27)

   Gyventojai ruošia skunda teismui dėl medžių kirtimu

  9. Avatargėda valdantiems (IP: 86.100.161.157)

   o konservatorių vadas pagyrė, kad taip gerai dar nėra buvę…

  10. AvatarNeniškiui ir Grubliauskui (IP: 90.131.45.27)

   Kodėl išbogėt Luizos kvartali ąžuolus?ką gerai paturėjot?????

  11. AvatarNeniškiui (IP: 90.131.45.27)

   Ar sumokejai mln. Baudos už projekta Klaipėdos baseinas?Grubliauslai o tu?O kodėl mokesčių mokėtojau už jumis turi mokėti?

  12. AvatarSavivaldybės žalias kursas (IP: 90.131.45.27)

   Iškirsti visus medžius. Kiek galima?

  13. AvatarO Andrius tai neniškis? (IP: 90.131.45.27)

   Eik lauk iš pareigu . Tu Klaipėdai nereikalingas. Lauk…lauk kkartu su šaika grubiliausku ir kubiliučiu

  14. AvatarJAU GREITAI GERI ŽMONĖS SU HUSKVARNOM UŽ PINIGUS IŠKIRS SKULPTŪRŲ PARKĄ (IP: 78.57.194.255)
  15. AvatarAndrius (IP: 90.131.47.158)

   Labai raštingi komentatoriai 🙂

   • AvatarAndriui (IP: 188.69.197.190)

    Komentatorius, ne komentatoriai😊 Rašybos klaidos, stilistika juk viską išduoda😊 Gali nickus keist kiek nori.

  16. AvatarNeniškui (IP: 90.131.45.27)

   Įškelta byla dėl Rumpiškės medžių. Teismas uždraudė kirsti medžius. Neniškiui mažai,nori dar vienos bylos .
   Dėl Klaipėdos baseino gavo milioninė bauda . Mažai…

  17. AvatarStpop parko rekonstrukcijai (IP: 90.131.45.27)

   Stop 500 medžių iškirtimui. Neniškis lauk

  18. AvatarNeniškus lauk (IP: 90.131.45.27)

   Eik lauk . Stop mefžių vagystėms. NNeniškis ir kurie pritarė 500 medžių kirtimams yra miestiečių medžių vagys. Eikit lauk ir savivaldos. Jus miestui nereikalingi

  19. AvatarStabdyti (IP: 90.131.45.27)

   Skulprūru parko niokojima. Stabdyti medžių kirtimus

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt