P0

Švietimas

Mažasis Klaipėdos licėjus išsikraustys iš Melnragės (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-25


Dėl savo veiklos Melnragėje kaimynų pyktį keliantis Klaipėdos licėjaus darželis Mažasis Klaipėdos licėjus paskelbė nuo rugsėjo persikelsiantis į
Dragūnų kvartalą.

Naujojo darželio pastatą projektavo bendrovės „A405” architektai.

„Siekį keisti patalpas padiktavo mūsų mažųjų ugdytinių ir jų tėvelių poreikiai: iki Dragūnų kvartalo, kitaip nei vykstant į Melnragę, yra puikiai išvystyta infrastruktūra, kvartalas yra patogiai pasiekiamas tiek Klaipėdos miesto, tiek ir aplinkinių rajonų gyventojams, vykstantiems į darbovietes ar iš jų, nesusidaro automobilių spūstys. Darželio prieigose įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės darbuotojams ir atvykstantiems tėveliams bei privažiavimo (drive-in) vieta, kur tėveliai, neišlipę iš automobilio, galės mažylius saugiai išleisti darželio teritorijoje ir perduoti personalui“, – pranešime cituojama Klaipėdos licėjaus direktorė dr. Regina Kontautienė.

Keturių aukštų pastate įsikursiančiame darželyje bus ikimokyklinio (2-5 m.) ir į priešmokyklinio (5,5-6,6 m.) ugdymo grupės.

Švietimo vidus

„Projektuojant ir statant darželį ieškota įdomių, netradicinių sprendinių. Vienas tokių – natūralaus medžio amfiteatras, kuris jungia trečiąjį ir ketvirtąjį pastato aukštus. Tai atvira, laiptų principu įrengta patalpa, skirta renginiams ir kūrybiniams užsiėmimams, po ja atsiveria erdvė su vaizdu į mišką puikiai pritaikyta bibliotekai ar skaitymui. Tokie architektūriniai sprendimai kaip amfiteatras įrengti geriausiose pasaulio ugdymo institucijose, pavyzdžiui, Harvardo universiteto Vadovų mokymo centre. Daug dėmesio pastate skiriama vaikų saugumui: įrengta perimetrinė apsauga su praėjimo kontrole, saugaus užrakto ir vandens padavimo sistemos, kad mažyliai neužsitrenktų ar neapsiplikytų, o visos sporto ir žaidimų erdvės (sporto salė, lauko žaidimų aikštelė, bėgimo takelis) – išklotos specialiomis, sertifikuotomis dangomis. Visa tai – visapusiškam asmenybės ugdymui“, – pranešime cituojama Vilija Gerazimienė, pastatao statybas vykdžiusios UAB „Pamario troba“ direktoriaus pavaduotoja.

Darželyje taip pat veiks liftas, pritaikytas judėjimo negalią turintiems vaikams, specialios prausyklos, rekuperacija su oro vėsinimo funkcija.

Pastato statybos užtruko apie dvejus metus.


  2021-02-25

  4 komentarai “Mažasis Klaipėdos licėjus išsikraustys iš Melnragės”

  1. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Panorėjo ir išgyvendino triukšmą Melnragės naujalietuviai.
   Super,truper,puper darželis už 30 eurų ,kuriuos mokės,jei lankys nuo 7 iki 19 val?

  2. AvatarAušra (IP: 188.69.223.197)
  3. AvatarRaimondas (IP: 78.60.152.204)

   Bet jau kainelė matyt bus eiliniam piliečiui neįkandama.

  4. AvatarPilietis (IP: 78.60.152.204)

   Geras sprendimas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt