P0

Kriminalai ir nelaimės

Įmonės direktorius teisme aiškinsis dėl galimai padarytos daugiau nei 233 tūkst. eurų žalos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-01


Klaipėdos apygardos prokurorė Dalia Mackevičienė Klaipėdos apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienos Vilniuje registruotos įmonės direktorius kaltinamas skolininko nesąžiningumu. Skaičiuojama, kad jau ne kartą anksčiau teisto vyro vadovaujama įmonė, įtariama, padarė daugiau nei 200 tūkst. eurų turtinės žalos penkioms Lietuvoje registruotoms įmonėms ir beveik 30 tūkst. eurų žalą Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, 32-iejų įmonės direktorius ir akcininkas, žinodamas, kad jo vadovaujama bendrovė turi įsiskolinimų kreditoriams ir dirba nuostolingai, iš įmonės kasos galimai išsimokėjo sau daugiau nei 100 tūkst. eurų dividendų.

Taip pat, įtariama, kad finansinių sunkumų patiriančios įmonės vardu minėtasis direktorius galimai sudarinėjo ir paskolos sutartis, kuriomis suteikė paskolas sau, kitoms savo valdomoms įmonėms bei fiziniam asmeniui.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad ties bankroto riba atsidūrusi įmonė suteikė paskolas, siekiančias nuo 12 000 iki 15 000 eurų. Tokiais būdais vyras, būdamas materialiai atsakingas už įmonės lėšas ir bendrovės veiklos organizavimą, sumažino galimybę padengti susidariusias skolas ir padarė turtinę žalą kreditoriams.

Prokurorės nutarimu kaltinamajam skirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas turtui bei uždraustas disponavimas banko sąskaitose esančiomis piniginėmis lėšomis.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas dėl savo sunkios ekonominės padėties ar nemokumo, kai akivaizdžiai grėsė bankrotas, paslėpė, iššvaistė, perleido, pervedė į užsienį ar nepateisinamai pigiai pardavė turtą, kuris galėjo būti pateiktas skoloms padengti, ir dėl to padarė turtinės žalos kreditoriams, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų.


  2021-03-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt