P0

Veidai

Už žmogaus teises klaipėdietė kovoja Niujorke (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-03


Klaipėdoje gimusi ir augusi Jolita Crosland šiandien aktyviai kovoja už juodaodžių ir kitų bendruomenių teises Jungtinėse Amerikos Valstijose. Bakalauro studijas jos gimtajame mieste įsikūrusiame LCC tarptautiniame universitete baigusi moteris už Atlanto patraukė prieš daugiau nei 8 metus. Niujorke New School universitete su Fulbright programos stipendija magistro išsilavinimą įgijusi J. Crosland šiuo metu yra už žmogaus teises kovojančios įmonės vykdomoji projektų vadovė.

Jolita kas rytą atsibunda su misija, kad tie, kurie JAV visuomenėje yra negirdimi, būtų išgirsti. Pagrindinis jos darbas šiuo metu – suburti žmones ir juos šviesti tokiomis temomis kaip antirasizmas ir antipriespauda.

Savo darbovietę Jolita apibūdina kaip psichologiškai saugią aplinką. Yancey Consulting įmonėje jos pareigos apima strateginį planavimą, vadovavimą įvairiems susitikimams, taip pat projektų kūrimą ir organizavimą. Savo dabartinę darbovietę moteris lygina su LCC tarptautiniu universitetu, nes, pasak jos, tai yra aplinka, kuri jai taip pat atveria galimybes ir toliau augti kaip asmenybei.

Už tai, kuo ji yra šiandien, moteris dėkoja LCC tarptautiniam universitetui, nes pasak Jolitos, būtent bakalauro studijose jai pirmą kartą buvo pristatyta kritinio mąstymo sąvoka.

Kritinis mąstymas, pasak moters, lemia mokymosi elgesį, kuris sukuria galimybę klausti, analizuoti ir kritiškai vertinti gaunamą informaciją. Jolita ragina visus tapti klausytojais, nebijoti kelti klausimus ir visada ieškoti būdų bei galimybių mokytis, ir augti įvairiose gyvenimo srityse.

Prieš beveik dešimtmetį į JAV emigravusi moteris,pirmaisiais metais dirbo emigrantams įprastus darbus, o baigusi studijas Niujorke save realizavo skirtingose įmonėse, kol rado pašaukimą kovoje už žmogaus teises. Kalbėdama apie kelią nuo LCC tarptautinio universiteto studentės iki įmonės vykdomosios projektų vadovės, Jolita teigia, jog LCC jai yra geriausias gyvenime nutikęs dalykas.

„Jei ne šis universitetas, esu įsitikinusi, kad dabar nebūčiau ten, kur esu. Valstijose gyvenu jau daugiau nei 8 metus ir niekas niekuomet neabejojo mano išsilavinimu, kurį įgijau Lietuvoje. Pati taip pat visuomet jaučiausi užtikrinta ir didžiuojuosi turinti LCC tarptautinio universiteto diplomą. LCC diplomas man reikšmingas tiek asmeniškai, tiek akademiškai”, – LCC pranešime spaudai cituojama klaipėdietė.


  2021-03-03

  Vienas komentaras apie “Už žmogaus teises klaipėdietė kovoja Niujorke”

  1. AvatarMArijus (IP: 86.100.68.252)

   Ar kovotoja nepamiršo, kad kiekvienas žmogus turi netik teises, bet ir pareigas.
   Ir bendras teisingumo principas yra- kad jei žmogus nori tūrėti teisių- visų pirma turi atlikti pareigas?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt