P0

Miestas, Svarbu

Įspėjimas klaipėdiečiams: į karantino pažeidimus bus žiūrima dar griežčiau (19)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-04


Klaipėdoje pastarąją savaitę vėl didėjant naujų susirgimų COVID-19 liga skaičiui, pareigūnai įspėjo, kad griežtai baus visus, kurie nesilaiko karantino taisyklių ir reikalavimų.

Visi keltais į Lietuvą atvykstantys keleiviai privalės turėti įrodymus, kad neplatins viruso, nes kitaip bus baudžiami. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Yra daug visokių rekomendacijų ir sprendimų, kurių privalu laikytis. Tačiau per mūsų reguliarius patikrinimus vis fiksuojame tas pačias žioplas klaidas. Matome, jog nevaldomi srautai, kai, pavyzdžiui, kelių įmonės brigadų žmonės važiuoja vienu autobusu, nenešiojamos kaukės, respiratoriai po smakru ir daug visokių dalykų. Todėl į viską griežtai žiūrėsime. Bausti nėra labai malonu, bet kitos išeities nebėra. Jei sergamumas būtų mažiausias Lietuvoje, galėtume džiaugtis, Bet kiekvieną rytą vis pasižiūriu Klaipėdos skaičius ir kaskart yra nemalonu, kad turime tokią situaciją. Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kaip gyvensime toliau“, – ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos planiniame posėdyje kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Jis priminė, jog sausio 1-ąją Klaipėdoje buvo fiksuojama 1280 naujų koronaviruso atvejų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų. Vasario 1-ąją šis rodiklis sumažėjo iki 517, vasario 25-ąją – iki 228. Tačiau šis rodiklis šiemet visada buvo didesnis nei Lietuvos vidurkis.

Be to, nuo vasario 25 dienos naujų atvejų skaičius (per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų) Klaipėdoje kasdien pradėjo kilti. Trečiadienį jis jau siekė 297, kai Lietuvos vidurkis buvo 256.

„Pagrindiniai židiniai yra įmonės ir įstaigos – ten, kur yra daug žmonių. Turime ir kelis lopšelius-darželius, kelias šeiminius atvejus, bet didžiausia problema yra ten, kur dideli žmonių srautai. Dabar turime kelias įmonės, kurių nenorių įvardinti, ir su jomis jau vargstame daugiau nei savaitę. Taip, ra daug įmonių, kurios sąžiningai laikosi visų rekomendacijų, bet nemažai yra ir tokių, kur požiūris yra, sakykime, atmestinas. Dažnai pastebime, kad rekomendacijos ir nurodymai yra viena, o gyvenimas vyksta pagal tų įmonių taisykles. Gali kalbėti, putotis kiek nori, bet nelabai kam rūpi“, – apgailestavo R. Grigaliūnas.

Jis pastebėjo, kad nuo vasario tris kartus išaugo tarptautiniais keltais keliaujančių žmonių skaičius, kurie atvyksta į Klaipėdą.

R. Grigaliūnas priminė, kad šią savaitę Vyriausybė nusprendė, tik dar laukiama oficialaus nutarimo pasirodymo, jog nuo kovo 10-osios į Lietuvą atvykstantys žmonės privalės turėti arba neigiamą koronaviruso testą, arba įrodymus, jog yra persirgę per 90 dienų, arba skiepų dokumentą, patvirtinantį, jog asmuo yra tinkamai paskiepytas nuo COVID-19.

„Dabar visus atvykusius, kurie neturėdavo neigiamo koronaviruso testo, registruodavome ir jie per parą Lietuvoje jį privalėdavo pasidaryti. Kovo 2 dienos duomenimis, jūrų keltais be neigiamo testo atvyko 38 proc. keleivių. Mes juos užregistruojame. Tačiau 8-10 proc. neatvyksta išsitirti, išsiaiškinti nieko negalime, nes nebekelia telefono ragelio ir su mumis nebendrauja. Dabar, kai įsigalios nauja tvarka, nežinau, ką darysime su tokiais keleiviais, kurie neturi reikiamų dokumentų. Matyt, vėl juos registruosime. Bet tikrai garantuoju, kad jie tikrai gaus baudą už tai, kad nesilaiko tokio reikalavimo. Vežėjai taip pat yra atsakingi. Klaipėdoje švartuojasi ir keltai, kurie ne Lietuvos įmonėms priklauso. Tačiau nežiūrėsime į tai, kokios valstybės keltas, kokios pilietybės kapitonas, visi bus baudžiami. Kito kelio nėra“, – tvirtino R. Grigaliūnas.

Tokia pati tvarka galios ne tik Klaipėdos uoste, bet ir Palangos oro uoste.


  2021-03-04

  19 komentarai “Įspėjimas klaipėdiečiams: į karantino pažeidimus bus žiūrima dar griežčiau”

  1. AvatarLiudininkas (IP: 86.38.234.227)

   Prekybcentris- senys nusiciaudi pries tai nusiimdamas kauke.apsiciaudi smakra riebiu snargliu.jy nusivalo rankom ir toliau vartalioja kruopu pakuotes .ir jaunimas daro taip pat.

  2. AvatarZemaitis (IP: 46.36.85.111)

   Kiek is tu vadinamu serganciu guli ligoninej kodel neparaso tai butu vienetai per 14d o gal ir ne vieno tik besimptomiai.tai reiskia kad nera ligoniu .tik nesiotojai .taip irivardinkit tikrais zodziais .o ne kad dideja serganciu skaicius .juk jau ir mokslininkai patvirtino kad tie testai niekiniai.

  3. AvatarEmili (IP: 78.63.43.222)

   Kaip isbuti izoliuotam 10d,kai nera artimuju kad atnestu maisto,ka daryti vienisiems,ar savivaldybei nerupi ju gyventojai,jiems giliai dzin.Tik skirti baudas jiems iseina.

  4. AvatarAnonimas (IP: 78.57.219.26)

   Kur tas Grigaliūnas buvo,kai hospisai be leidimų dirbo

   • AvatarAnonimui (IP: 77.79.44.48)

    Dar klausimas ar dabar tuos leidimus turi tas hospisas? Ir kokios sankcijos buvo pritaikytos??? ……tyla!!!!

  5. AvatarMoteris (IP: 90.131.47.40)

   Lai tikrintojai pasisukioja prekybos centruose. Prekinasi kartu keli šeimos nariai, nusiėmę kaukę kalba telefonu ir pan. Paprašius laikytis atstumo išgirsti pyktį ir ko neveikimą.

  6. AvatarAnonimas (IP: 88.135.28.122)

   Nenoriu įvardinti įmonių su kuriom jau kurį laiką vargstam….. nu tai įvardink, kad kiti žinotų kur pasisaugoti labiau.

  7. AvatarAnonimas (IP: 90.140.97.50)

   Tegul klaipedos diedai mažiau ant šaligatvių spjaudosi ir nosinukus įsigyja, Nes dabar, kiek teko pastebėti, savo snarglį ant šaligatvio mėto. Pasibaisėtina! Esame žemos hiegienos lygio šalis, ypač pagyvenusio amžiaus išeiviai iš kaimų ( ne visi, aišku, bet nemažai)

  8. AvatarLina (IP: 83.171.17.53)

   Darželiuose zimbiai dirba? Auklėtojos ir kt.darbuotojai ne žmones.15 atvejų šeimose iš 20 vaikų nieko tokio?

  9. AvatarSKAIČIUKAI (IP: 78.60.195.125)

   Atidarė darželius, suvedė visus vaikus į būrį. Mažamečiai perserga lengvai su sloga ir nedidele temperatūra, bet perfuoda tėvams ir seneliams. Mūsiškiai puola gaudyti į gatves žmonių be kaukių. Kaukių dėvėti gatvėje nebereikia, nebent nėra galimybės laikytis 2 metrų atstumo.

  10. AvatarKlp (IP: 78.62.150.89)

   Aš su fura dirbau, aš nieko nebijau😉

  11. AvatarVytautas (IP: 86.100.170.98)

   Tie metai išvis nupuso Baltarusijos milicina

  12. Avatarbalys (IP: 92.40.177.182)

   straipsnis straipsninis – balys sruoga prisikele ir dar viena knyga raso

  13. Avatarppc (IP: 86.100.139.190)

   Kaip visada – komentatoriai valdo. Gal geriau patylėkite ir marš rankas plauti su muilu, o tada miegoti. O tai, tegu tas pasako, anas, viruso nėra ir t.t. ir pan. Koktu nuo tokių komentarų. Jei neturi ką pasakyti, gal reiktų patylėti?. Gero vakaro visiems ir būkite sveiki.

  14. AvatarR (IP: 86.100.133.193)

   Veikėjai jūs,tikrintojai, į 6 maršruto autobusą įlipkit , pažiūrėsime kam tada baudas rasysit.

  15. AvatarC7 (IP: 78.60.153.227)

   Galėtų ir mūsų cirkininkas iš rotušės padaryti šou ir tuos statistikos skaičius sutikrinti. Ar nenutiktų kaip Švenčionyse ir Palangoje?

  16. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Vėl gąsdina, nebejuokinkit veikėjai.

   • AvatarJooo (IP: 78.61.19.26)

    Tuos kurie tyčia nesilaiko karantino reikalavimų ne tik gąsdinti reikia – juos į kalėjimą reikia! ” Per tokius karantinas tęsis ir tęsis!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt