P0

Verslas

Dalis turgaus prekeivių gali gauti kompensacijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-08


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nuo šiandien turgaus prekiautojai, kurie prekiauja ne maisto produktais ir atitinka Vyriausybės nustatytus kriterijus, gali pateikti paraišką negrąžintinai 300 eurų turgavietės mokesčio kompensacijai gauti.

Norėdami gauti kompensaciją, jie iki š. m. birželio 1 d. turi pateikti supaprastintos formos paraišką per Mano VMI.

Palmiros Mart nuotr.

„Kaip ir pernai, taip ir šiemet, paraiškų teikimo procesas nesudėtingas. Turgaus prekiautojas, kuris atitinka nurodytus kriterijus, prisijungęs prie Mano VMI pateikia supaprastintos formos paraišką. Paraiškos jam pildyti nereikia, ji yra užpildyta VMI turimais duomenimis, todėl ją reikia tik perskaityti ir pateikti. Iš viso turgavietės mokesčio kompensacijoms skirta 2 mln. eurų. Turgaus prekiautojų paraiškos kompensacijai gauti bus priimamos iki birželio 1 d. arba kol bus paskirstyta visa pagalbos priemonei skirta suma”, – pranešime cituojama VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Danutė Laurinavičienė.

Kompensaciją gali gauti turgaus prekiautojai, kurie atitinka šiuos kriterijus:

Turgavietėje prekiavo ne maisto produktais, įregistravę individualią veiklą pagal pažymą (EVRK 47.8 „Mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėje“ grupėje arba EVRK 47.82 „Tekstilės, drabužių ir avalynės mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“ arba/ir EVRK 47.89 „Kitų prekių mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“) arba įsigiję verslo liudijimą (003 Prekyba tik ne maisto produktais, 004 Prekyba, 068 Audiovizualinių kūrinių ir (arba) fonogramų bet kokiose laikmenose platinimas (prekyba ir (arba) nuoma);

Nurodytoms veikloms individualią veiklą pagal pažymą buvo įregistravę ar įsigiję verslo liudijimą (bent vienai dienai) nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 16 d.;

Yra sumokėję arba įsipareigoję sumokėti turgavietės mokestį už 2020 m. gruodžio mėnesį ir/ar 2021 metus ir tą patvirtins teikdami paraišką;

Verslo straipsnių visus kompas

Įsipareigoja tęsti nurodytą prekybos ne maisto produktais veiklą ir 2021 metais bei tai patvirtins teikdami paraišką;

Pateikė metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus (jei tokią pareigą turėjo);

Nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla;

Turi galiojantį asmens dokumentą;

Lietuvos finansų įstaigoje turi galiojančią atsiskaitomąją ar mokėjimo kortelės sąskaitą.

Pateikęs paraišką turgaus prekiautojas asmenine žinute per Mano VMI bus informuojamas apie tai, ar jo paraiška yra tenkinama, ar ne, ir jeigu ne, tai kodėl.

Paraiškos pildymo instrukciją galima rasti čia.

Gautas paraiškas VMI perduos įvertinti ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA), kad pastaroji nustatytų, ar turgavietės mokesčio kompensacija neviršija didžiausios leistinos pagalbos sumos, nustatytos Europos Komisijos reglamentu. 

LVPA tinkamų finansuoti turgavietės prekiautojų sąrašą pateiks Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Pastarajai priėmus teigiamą sprendimą dėl kompensacijos skyrimo, prekiautojui skirtą kompensaciją perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras. Pavedimas bus atliekamas
į vėliausiai prekiautojo Lietuvos finansų įstaigoje atidarytą banko sąskaitą.


  2021-03-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt