P0

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdoje veikusio naktinio klubo vadovui – laisvės atėmimo bausmė (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-09


Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje 41-erių klaipėdietis pripažintas kaltu dėl didelės vertės turto pasisavinimo, nusikalstamo bankroto ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Jam paskirta subendrinta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Bylos duomenimis, nuteistasis, būdamas vieno uostamiestyje veikusio naktinio klubo vadovu, pasisavino didelės vertės turtą – beveik 76 tūkst. eurų. Neteisėtai praturtėti vyras sumanė klastodamas dokumentus. Išaiškinta, jog jis suklastojo sutartį, kurios pagrindu iš Ukrainos įmonės tariamai įsigijo garso technikos už beveik 54 tūkst. eurų. Šią pinigų sumą nuteistasis paėmė iš bendrovės kasos ir taip pasisavino didelės vertės pinigines lėšas.

Anot prokuratūros pranešimo, taip pat nustatyta, kad klaipėdietis klastojo ir kitų įmonių sąskaitas faktūras, pagal kurias jo vadovaujama bendrovė tariamai įsigijo statybinių medžiagų. Siekdamas pasisavinti įmonės pinigus vyras buhalterijai pranešdavo, kad mokėjimus už tariamas prekes atlikdavo iš savo asmeninių lėšų ir pateikdavo netikrus tai patvirtinančius dokumentus.

Priimdamas nuosprendį teismas konstatavo, kad nuteistasis direktorius sąmoningai blogai valdydamas įmonę 2013–2016 metais, pasisavindamas įmonei priklausantį didelės vertės piniginį turtą, nulėmė jos bankrotą. Skaičiuojama, kad kreditoriams padaryta žala siekia daugiau nei 120 tūkst. eurų.

Skirdamas realią laisvės atėmimo bausmę nuteistajam, teismas atsižvelgė į tai, kad vyras jau buvo teistas tris kartus. Be to, vienas iš jo padarytų nusikaltimų – didelės vertės svetimo turto pasisavinimas – yra sunkus ir kaltinamojo veiksmais buvo padaryta žymi žala.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


  2021-03-09

  Vienas komentaras apie “Klaipėdoje veikusio naktinio klubo vadovui – laisvės atėmimo bausmė”

  1. AvatarTd (IP: 78.60.159.74)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt