P0

Uostas ir jūra

Paskelbtas konkursas į Klaipėdos uosto kapitono pareigas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-10


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė konkursą Klaipėdos jūrų uosto kapitono pareigoms užimti.

„Uosto kapitono pareigos yra labai svarbios ir atsakingos, nes būtent šis žmogus užtikrina uosto veiklą, susijusią su laivyba, priima atsakingus sprendimus. Taip pat uosto kapitono atsakomybė yra uosto priežiūra, hidrografiniai, navigaciniai dalykai, pavojingų krovinių kontrolė ir kita. Uosto kapitonas vadovauja Laivų eismo, Uosto priežiūros tarnyboms, Laivyno skyriui. Tad natūralu, kad ir reikalavimai pretendentams į uosto kapitonus yra itin aukšti“, – pranešime cituojamas Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Prieš paskelbiant konkursą, kandidatų atranką vykdžiusi įmonė „Amber team“ atliko vertinimą ir pateikė galimų pretendentų sąrašą. Tačiau dalyvauti konkurse gali ir nesantys pretendentų sąraše, bet atitinkantys keliamus reikalavimus.

Reikalavimai uosto kapitonui yra apibrėžti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatyme ir pareiginiuose nuostatuose. Pagal Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymą, uosto kapitono pareigas gali eiti laivavedys, mokantis valstybinę ir anglų kalbas bei turintis aukštąjį jūrinį išsilavinimą ir ne trumpesnį kaip penkerių metų plaukiojimo jūrų laivo, kurio bendroji talpa 3 000 ir daugiau tonų, kapitonu stažą.

Pretendentai privalo pateikti prašymą leisti dalyvauti konkurse, asmens tapatybę, išsilavinimą, atitiktį kvalifikaciniams reikalavimams patvirtinančius dokumentus. Taip pat yra būtina pateikti gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką ir užpildytą anketą. Reikalingus dokumentus konkursui galima teikti dvi savaites.

Šiuo metu laikinai Klaipėdos uosto kapitono pareigas eina kapitonas Gintaras Paluckas, pastaruoju metu dirbęs Uoto direkcijos Laivų eismo tarnyboje. Klaipėdos uostas be nuolatinio kapitono liko praėjusių metų rudenį, kai į pensiją išėjo uosto kapitonas Adomas Alekna.


  2021-03-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt