P0

Verslas

Tarp didmiesčių brangiausia šiluma – Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-12


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbia, kad kovą vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 4,38 ct/kWh (be PVM). Palyginus su vasariu kilovatvalandės kaina didėjo 2,82 proc., o per metus ji sumažėjo 2,45 proc.

Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekianti AB „Klaipėdos energija“ kovo mėnesiui nustatė 1 procentu mažesnę kainą nei galiojančią vasarį, tačiau ji bus 5 proc. didesnė nei pirmą 2020-ųjų pavasario mėnesį – atitinkamai 4,82 ir 4,59 cento už kilovatvalandę (be PVM).

VERT teigimu, tarp penkių didžiųjų miestų kovą už šilumą mažiausiai moka Kauno, daugiausiai – Klaipėdos gyventojai.

„Ignitis grupės“ penktadienį išplatintame pranešime rašoma, kad Kaune  centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kaina per pastaruosius 12 mėnesių reikšmingai sumažėjo, o atskirais mėnesiais sumenko dvigubai ar net daugiau. Prie to esą svariai prisidėjo ir jau visus metus šilumos energiją iš atliekų gaminanti Kauno kogeneracinė jėgainė.

„Šių metų sausį ir vasarį į Lietuvą sugrįžus šalčiui, Kauno mieste vidutinė pagaminamos šilumos kaina, „Baltpool“ duomenimis, atitinkamai siekė 1,51 ir 1,48 cento už kilovatvalandę (ct/kWh) – arba 48 proc. ir 45 proc. mažiau negu prieš metus”, – rašoma pranešime.

„Kaune šilumos kaina išlieka mažiausia dėl kainoje įvertintų papildomų šilumos kainos dedamųjų, bendrai mažinančių šilumos kainą 0,47 ct/kWh, bei dėl pigesnės superkamos šilumos, kurią lemia intensyvi konkurencija tarp šilumos gamintojų”, – rašo VERT.


  2021-03-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt