P0

Svarbu, Verslas

Kovą šiluma išliks brangesnė nei pernai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-26


Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekianti AB „Klaipėdos energija“ kovo mėnesiui nustatė 1 procentu mažesnę kainą nei galiojančią vasarį, tačiau ji bus 5 proc. didesnė nei pirmą 2020-ųjų pavasario mėnesį – atitinkamai 4,82 ir 4,59 cento už kilovatvalandę (be PVM).

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot „Klaipėdos energijos“ pranešimo, uostamiestyje didžiausią įtaką kainų svyravimui turi nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG), kurie savo katilinėse pagamina ir šalčiausiais metų mėnesiais patiekia daugiau kaip pusę miestui reikalingos šilumos. Kovą, lyginant su vasariu, NŠG aukcione parduodamos šilumos kainas sumažino 7,6 proc. Vidutinė kovo NŠG kaina bus 2,42 cento už kilovatvalandę. Tačiau nustatant galutinę kainą vartotojams įskaičiuojamos ir gamtinių dujų, biokuro bei mazuto kainos. O kovą jos kopia aukštyn:  gamtinės dujos brangsta 19,2 proc., biokuras – 5,8 proc., mazutas – 3,8 proc.

Kovą vis dar tęsis gruodį prasidėjusi tendencija, kai „Klaipėdos energija“ vėl nesupirks dalies šilumos energiją iš atliekų gaminančios „Fortum Klaipėda” pasiūlytos šilumos – „Baltpool” puslapyje vėl rašoma, kad superkamas kiekis sumažintas atsižvelgiant į šilumos energijos pirkimo–pardavimo sutartyje nustatytą maksimalią valandinės šilumos gamybos galią. „Fortum Klaipėda” už 2,37 ct/kWh (mažiausia Klaipėdos NŠG kaina kovą) siūlė 60 264 MWh, o iš jos bus superkama 49 848 MWh. „Klaipėdos energijos”  biokuro katiluose gaminama šiluma gruodį atsieis 2,7 ct/kWh.

„Jau matome aukciono kainas  balandžio mėnesiui. Ir čia mūsų klientams yra malonesnių žinių: nepriklausomų gamintojų kainos mažės apie 40 procentų, ir kris vidutiniškai iki 1,45 cento už kilovatvalandę“, – pranešime cituojamas Vilius Buinevičius, AB „Klaipėdos energija“ technikos direktorius.


  2021-02-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt