P0

Sveikata

Mažiausiems naujagimiams – „Aditės“ dovana

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-17


Praėjusią savaitę Klaipėdos moteris vienijantis Rotary klubas „Aditė“ Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Neonatologijos centro pačių mažiausiųjų priežiūrai padovanojo itin šiuolaikišką, modernų bei funkcionalų kardiomonitorių. Jis leis stebėti mažylių širdies ir kvėpavimo veiklos rodiklius, kitas gyvybines funkcijas. Tai jau šeštasis kardiomonitorius Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

KUL nuotr.

„Rotary klubo „Aditė“ padovanotas kardiomonitorius – didelė pagalba į minėtiems kūdikėliams. Tai įrankis, kuris mums leis operatyviai sekti pačios sunkiausios būklės mažųjų gyvybinius parametrus, padės skirti tikslingą gydymą ir slaugymą. Naujasis kardiomonitorius ypač funkcionalus. Esant poreikiui, galima naudoti mažesniąją jo versiją, kuri ypač pasitarnaus sekant mažųjų gyvybines funkcijas pernešimo iš gimdyklos į reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių metu,  kai kiekviena sekundė gali lemti kūdikėlio gyvybę. Tariame nuoširdų ačiū moterų klubui už gražią iniciatyvą ir bendrystę“, – KUL pranešime cituojama Neonatologijos centro vadovė Albina Bulaukienė.

Padovanoto kardiomonitoriaus vertė siekia beveik 7000 eurų.

Į Klaipėdos universitetinės ligoninės Neonatologijos centrą, kuriam priklauso Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos bei Naujagimių patologijos ir neišnešiotų naujagimių skyriai, patenka patys silpniausieji – mažučiai kūdikėliai, telpantys delnuose. Jiems reikalinga skubi pagalba, nes kartais jų gyvybė kabo tik ant plauko dėl įgimtų ligų ar dėl to, kad per anksti pasibeldė į šį pasaulį.

Per metus į Neonatologijos centro skyrius patenka apie 1000 naujagimių. Priklausomai nuo mažylio sveikatos sutrikimo Reanimacijos skyriuje jis gali praleisti kelias valandas ar parą ir ilgiau, kol jo būklė stabilizuojasi.

Neišnešiotų naujagimių skaičius nesikeičia daugelį metų – sudaro apie 6 proc. visų pasaulį ligoninėje išvydusių naujagimių. Per metus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gimsta daugiau kaip 3000 kūdikių.

Įprasmino veiklos 25-metį

„Esame moterų klubas, natūralu, kad pagalba motinai ir vaikui, kuri yra viena iš ilgamečių Rotary International veiklos krypčių, mums yra viena artimiausių ir svarbiausių, todėl stengiamės įgyvendinti paramos projektus mūsų mieste. Kalbėjome su medikais, ko labiausiai reiktų, buvo įvardinti keli prioritetai. Įprasmindami savo veiklos 25-metį norėjome prisidėti prie naujagimių gerovės ir padovanoti kardiomonitorių”, – sakė Klaipėdos rotary klubo „Aditė“ prezidentė Rūta Šimkienė.

Tai jau nebe pirmoji Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ iniciatyva, skirta Klaipėdos universitetinei ligoninei. Prieš kelerius metus aktyvios klaipėdietės tarėsi su medikais ir padėjo neišnešiotų naujagimių šeimoms: joms skyrė paramą bei dovano naujagimio kraitelius. Taip pat KUL Akušerijos-ginekologijos departamento Neonatologijos centro Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui dovanojo kengūravimo kėdes, padėjo apsaugos priemonėmis per karantiną.


  2021-03-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt