P0

Svarbu

„Atvirai Klaipėdai” – ir Didžiosios Britanijos vyriausybės įvertinimas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-03-19


Pristatydamas vasario mėnesio finansines ataskaitas, kaip visada noriu pasidalinti ir esminiais su „Atvira Klaipėda” susijusiais praėjusio mėnesio įvykiais.

Pirmiausia, norisi pasidžiaugti, kad pernai Šiaurės ministrų tarybos dėka startavusi ir gyvavusi rusakalbiams skaitytojams skirta žinių rubrika sulaukė finansinio palaikymo ir iš Jungtinės Karalystės vyriausybės. Ji per paramą nepriklausomai Baltijos šalių žiniasklaidai skirstančią bendrovę „Zinc Network” minėtojo projekto tęstinumui skyrė 5000 eurų.

Tad rusakalbiams skirta mūsų rubrika tikrai gyvuos ir toliau, o jos reikalingumą įrodo ir skaitomumo rodikliai, ir didėjančios rusiškos „Facebook” paskyros sekėjų gretos.

Taip pat šiemet Spaudos, radijo ir televizijos fondo rėmimo fondas nusprendė paremti du mūsų projektus – nuo sausio savaitgaliais tęsiame pasakojimus apie 1923-1939 metų kasdienybę Klaipėdoje, o atsidarius Klaipėdos regioniniam valstybės archyvui pradėsime ir projektą „Ką pasakoja archyvas”, skirtą pažymėti šiemet minimiems Archyvų metams.

Nors vasario mėnesio parama atrodo gana įspūdingai, tačiau didelio optimizmo nesuteikia, nes kartu matyti ir tendencijos, kad kai kurios įmonės dėl vienų ar kitų priežasčių šiuo daugeliui sunkiu laikotarpiu nebegali prisidėti prie „Atviros Klaipėdos” gyvavimo.

Todėl prašau Jūsų –  pasinaudokite iki gegužės 3-osios egzistuojančia galimybe paremti mus neišleisdami nė cento.

Prisijungti prie Mokesčių inspekcijos deklaracijų puslapio ir užpildyti 1,2 proc. GPM skyrimo formą trunka tik kelias minutes. Tik nuo Jūsų priklauso, ar „Atvira Klaipėda” išliks tokia, kokia yra dabar, ar bus netgi stipresnė.

Už kiekvieną mums skirtą centą atskaitėme, atsiskaitome ir visada atsiskaitysime. 

Per vasarį VšĮ „Klaipėda atvirai“ gavo 18 213 eurų pajamų, kurias sudaro 358 Eur fizinių asmenų parama, 205 Eur pervedė juridiniai asmenys už paskelbtas nuorodas, 10 000 Eur sudarė juridinių asmenų parama, 5000 Eur – tikslinė Didžiosios Britanijos vyriausybės parama projektui „atviraklaipeda in russian”, 1350 Eur – Šiaurės ministrų tarybos kompensacija už jau patirtas išlaidas projektui „atviraklaipeda in russian” ir 1300 Eur Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo parama projektui „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas II”. 

Per vasarį išleidome 3589,66 Eur:

Žurnalistų ir rusų kalbos vertėjo paslaugos – 1836 Eur
Bankiniai mokesčiai – 10 Eur
Mobilusis ir interneto ryšys – 46,72 Eur
Mokesčiai finansų įstaigoms už paramos administravimą – 22,56 Eur
„Gmail” ir „One drive” saugyklų nuoma – 6,82 Eur
Mokestis už SMS paramos administravimą – 10.57 Eur
Kuras – 29,6 Eur
Kėlimasis keltu – 12,7 Eur
Buhalterijos paslaugos – 100 Eur
Darbo vietos nuoma – 84,7 Eur
Gyventojų pajamų mokestis – 306,71 Eur
„Sodros” mokesčiai – 265,08 Eur
Sausio mėnesio alga redaktoriui – 1128,2 Eur


  2021-03-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt