P0

Politika

Neringos meras nepritaria verslinės žvejybos draudimui (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-19


Neringos meras Darius Jasaitis dėl šią savaitę užregistruotų Žuvininkystės įstatymo pataisų, kuriomis numatoma uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose ir visuose šalies vidaus vandenyse, raštu kreipėsi į Seimo pirmininkę ir visus parlamentarus.

Darius Jasaitis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot šios savivaldybės pranešimo spaudai, meras prašo objektyviai įvertinti esamą situaciją, dar kartą atidžiai išnagrinėti priežastis, kodėl sprendimas negalėtų būti kitoks, ir „pasekmes unikalios pamario vietovės „veidui“ bei Lietuvos kultūros, istorijos puoselėjimui.

„Nors pastaruoju metu verslaujančių žvejų skaičius Neringoje yra ženkliai sumažėjęs, iki šiol šis amatas vis dar gyvas ir perduodamas iš kartos į kartą. Neringos meras pabrėžė būtent amato sąvoką, nes daugeliui vietinių gyventojų tai yra amatas ir tęsiamos tėvelių bei protėvių tradicijos, o ne tik
pelną nešantis verslas. Rašte teigiama, kad kalbant apie verslą, kaip vietinių gyventojų pragyvenimo šaltinį, jo nereiktų lygiuoti su pramonine žvejyba ir pramoniniu žuvininkystės verslu – kalbama apie minimalius kiekius, skirtus poilsiautojų ir vietinių žmonių poreikiams. Kiek teko kurorto savivaldybės merui domėtis, nėra svarių argumentų, jog būtent verslinė žvejyba drastiškai sumažino žuvies kiekį mariose. Taip pat kreipimesi atkreipiamas politikų dėmesys į tai, kad įsigaliojus verslinės žvejybos draudimams ir išaugus šviežios žuvies poreikiui mūsų krašte, ji veikiausiai bus atvežama iš Kaliningrado srities, kas reikštų, jog tose pačiose Kuršių mariose kaimyninės šalies žvejai didins žvejybos pajėgumus ir parduos lietuviams tą pačią žuvį, tik dvigubai didesne kaina”, – rašoma pranešime. 

Neringos meras rašte nurodo nepritariantis verslinės žvejybos uždraudimui Kuršių mariose.


  2021-03-19

  2 komentarai “Neringos meras nepritaria verslinės žvejybos draudimui”

  1. AvatarVirgis (IP: 78.63.145.70)

   Tegul zvejoja …bet medejiskai su meskerytem.
   O ne su kilometrineis tinklais.
   .

  2. AvatarRm (IP: 90.131.45.164)

   O mes esame prieš taršos mokesti! Ar yra irodymu kad surinkti pinigai mazina tarsa?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt