P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcija kartu su moksleiviais paminėjo Žemės dieną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-19


Prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pastato penktadienį suplevėsavo ir Žemės vėliava. Čia tradiciškai pasaulinė Žemės diena paminėta kartu su uostamiesčio moksleiviais, tik šįkart – nuotoliniu būdu.

Uostamiesčio moksleivių gamtosauginio forumo dalyvius pasveikino aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo aplinkosaugos komiteto narė Ligita Girskienė bei Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.

„Žemė šios šventės proga šį rytą tiesiog pasipuošė spindinčia saule. Mylėkime, saugokime ir puoselėkime mūsų žemę, kad ir ateinančio ryto saulės spindulys galėtų rasti tą tyrą lašą rasos. Noriu palinkėti, kad jūsų idėjos, požiūris ir matymas įgautų realų pagrindą. Tikiuosi, kad šiandien bent dalį išsakytų jūsų idėjų galėsime kartu įgyvendinti“, – sveikindamas ir linkėdamas konstruktyvaus darbo forumo dalyviams, sakė A. Latakas.

Nuo 2013 m. moksleivių gamtosauginis forumas minint Žemės dieną vykdavo Uosto direkcijoje. Šįkart nuotoliniu būdu vykstančio forumo tema – „Klimato kaitos lokalinės ir globalinės problemos“. Moksleiviai parengė keturiolika pranešimų.

„Kone aštuonerius metus šie forumai vyko Uosto direkcijoje, kuri globoja mūsų renginį. Čia susirinkdavo apie šimtas moksleivių diskutuoti gamtosauginėmis temomis. Džiaugiuosi, kad ir esant pandeminei situacijai renginys vyksta, nors ir per nuotolį. Turiu pasidžiaugti, kad moksleivių pranešimai yra stiprūs, atitinka bakalauro darbų standartus“, – sakė moksleivius į renginį suburianti Dalia Žukienė, asociacijos „Žalia banga“ vadovė bei Klaipėdos jūrinės kultūros koordinacinės tarybos narė.

Šį renginį ji organizuoja kartu su Klaipėdos moksleivių saviraiškos centru.

Anot organizatorių, forumo tikslas – plėtoti mokinių gebėjimus analizuoti klimato pokyčius, vykstančius lokalioje ir globalioje aplinkoje, Baltijos jūroje. Siekiama sudaryti galimybę mokiniams susipažinti su bendraamžių vykdomais projektais, susipažinti su Klaipėdos jūrų uoste vykstančiais darbais.


  2021-03-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt