P0

Spyglys

Išverstaskūriai* (5)

Spyglys
2021-04-03


Spyglys supranta, kad sostinė gali dėti skersą ant Klaipėdos (kada gi buvo kitaip?). Bet jis niekaip negali suprasti to, kad mūsų politikai yra konkretūs išverstaskūriai. Tokios visai nekrikščioniškos mintys Velykų išvakarėse jam kilo pasiskaičius penktadieninį Klaipėdos universiteto pranešimą apie tai, kaip konvervatoriškai liberalus Seimas pasielgė su idėja į šimtametes pedagogų rengimo tradicijas turintį uostamiestį sugrąžinti dalį tokių studijų. 

Juokingai graudu darosi jau dėl to, kad valstietiškojo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkui, žaliavalstiečiui Eugenijui Jovaišai prireikė išpirdolinimo iš pozicijos bei minėtojo komiteto pirmininko kėdės, kad jis suvoktų kokią nesąmonę Klaipėdai padarė 2017-aisiais, kai parlamentas tvirtino universitetų tinklo optimizavimo planą. Tada nebuvo nė vieno opozicinio konservatoriaus, atsirado tik du liberalai, palaikę tokią pertvarką.

Sugalvojo rinkėjai perdažyti Seimą konservatyvios vaivorykštės spalvomis ir politikų kailio nebeatpažinsi. Valstiečiai tampa Klaipėdos universiteto gynėjais, o konservatoriai su liberalais arba balsuoja prieš, kaip ir specialiai Seimo rinkimams iškeptas naujasis jų kolega, Klaipėdai ir jos universitetui savo veidaknygėje patriotizmą reiškiantis Audrius Petrošius.

Arba tiesiog neria į krūmus ir iš viso nedalyvauja posėdyje, kaip koks ginti pozicijas lyg ir turintis mokėti Arvydas Pocius.

Ir negi prisimins dabar tokie išverstaskūriai, kad prieš rinkimus kaip lakštingalos suokė: „Susitikę su Klaipėdos universiteto rektoriumi dr. Artūru Razbadausku aptarėme Klaipėdos universiteto ateitį. Gera pripažinti, kad dauguma nuostatų sutapo! Universitetas neatsiejama Klaipėdos miesto dalis”. Jie gi dabar plėšrūs pozicijos ereliai, pamiršę, kaip verkė anam Seime, kai valstiečiai blokavo visas jų idėjas.

O ką rektorius? Jis juk irgi politikas, ir dar ne bet koks, o su Klaipėdos konservatoriais vienoje valtyje sėdintis. Tad ir belieka švelniai, dėl vaizdo cyptelti: suprantu, jog Seimo dauguma atmetė sprendimo projektą vien todėl, kad jį teikė opozicijos atstovas, bet tai, kad klausimas vėl grįžo į Seimo aplinką – sveikintina.

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti itin jautriems. Spyglio humoras arba kritika yra itin juodi ir kandūs. Švelnių dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.


  2021-04-03

  5 komentarai “Išverstaskūriai*”

  1. AvatarEqualizer (IP: 88.118.166.87)

   Nepamirskite ir vienos isrinktos valstieties. Ji irgi galejo palaikyti kolega Jovaiska. Bet nepalaike.

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

    Girskienė balsavo UŽ

   • Avatardeja (IP: 86.100.161.157)

    bet Girskienė NEPALAIKĖ šio klausimo kaip ir Petrošus, nors sėdėjo KU per rinkimus 🙂

  2. AvatarTomas (IP: 185.144.119.119)

   Dar 2019 m. Skvernelis atvykęs į Klaipėdos universitetą pasakė, kad neprisigalvokite nesąmonių, yra patvirtinta strategija, nes negali daug įstaigų ruošti pedagogus, Klaipėdos universiteto studijų kryptys turi tenkinti uosto ir vietos verslų interesus. Tai taip ir gyvenam, valdžia tęsia ankstesnės valdžios kryptį.

   • AvatarNesutinku (IP: 83.181.68.134)

    Jei jau siūlė , mano galva, reikėjo palaikyti ! Tas konservatorius Pocius manau iš vis pamiršo , kad klaipėdiečiai jį išrinko , o konservatorius Petrošius patriotizmą matyt demonstruoja tada kada jam naudinga arba leidžiama ? Ypatingai nemalonus ir slidus seimūnas ir šis balsavimas patvirtino .

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt