P0

Uostas ir jūra

SGD paskirstymo stotyje – penktasis lenkų krovinys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-06


Lenkijos naftos ir dujų įmonė PGNiG importavo jau penktąjį suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinį per pirmuosius veiklos metus Klaipėdos SGD paskirstymo stotyje, kurią valdo AB „Klaipėdos nafta”(KN). Per šį laikotarpį PGNiG užpildė 327 SGD autocisternas (5856 tonas SGD).

Šių metų balandžio mėnesio pradžioje PGNiG Klaipėdos SGD paskirstymo stotyje sulaukė 3 tūkst. kubinių metrų SGD krovinio, kurio kilmės šalis yra Norvegija. Jis transportuotas mažos apimties SGD dujovežiu „Kairos“. Tai buvo penktasis SGD krovinys, skirtas Klaipėdos SGD paskirstymo stočiai, kai
nuo 2020 m. balandžio 1 d. PGNiG tapo šios stoties naudotoja.

„Vertindami šiuos pirmuosius bendradarbiavimo su PGNiG metus, galime drąsiai teigti, kad mūsų pastangos sukurti vertę augančiai regioninei SGD rinkai davė apčiuopiamų rezultatų. Tikimės, kad šis bendradarbiavimas, apibrėžtas penkerių metų susitarimu, ir toliau skatins dar didesnį potencialą regione, ypač atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje matome pastangas atverti SGD kaip alternatyvaus kuro naudojimą sunkiajam komerciniam kelių transportui. Šia prasme Lenkija yra įkvepiantis pavyzdys“, – pranešime spaudai pažymi KN ​​generalinis direktorius Darius Šilenskis.

„PGNiG veikla Klaipėdos SGD paskirstymo stotyje yra galimybė plėstis į naujas rinkas mažos apimties SGD segmente. Didžiąją dalį iš šios stoties krovinių, pakrautų į SGD autocisternas, įsigyja klientai iš šiaurės rytų Lenkijos. Palyginti su atstumu nuo Świnoujście, kur veikia Lenkijos SGD terminalas, trumpesni maršrutai tarp Klaipėdos ir gavėjų šiaurės rytų Lenkijoje daro didelę įtaką transporto sąnaudoms, taigi ir tiekiamų dujų kainai. SGD naudoja ne tik verslo klientai, jos tiekiamos ir pakartotinio išdujinimo stotims tose vietose, kur nėra dujų tinklo. Mūsų dujų iš Lietuvos taip pat galima įsigyti ir SGD papildymo punktuose, skirtuose sunkiajam kelių transportui“, – komentuoja PGNiG valdybos pirmininkas Pawełas Majewskis.

Iki šiol PGNiG Klaipėdoje iš viso importavo apie 8,4 tūkst. tonų SGD, o tai atitinka apytikriai 127 GWh energijos. Per pirmuosius pilnus įmonės veiklos Klaipėdoje metus 92 proc. dujų buvo pristatyta į Lenkiją, 6 proc. – gavėjams Lietuvoje, o likusi dalis – į Latviją. Tarp partnerių yra „PGNiG Obrót
Detaliczny“, kuriam SGD krovinius iš Lietuvos gabena „PGNiG“ grupei priklausančios „Gas-Trading“ autocisternos.


  2021-04-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt