P0

Koronavirusas, Svarbu

Koronavirusas: Klaipėda toliau tolsta nuo „raudonos” ribos (8)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-07


Statistikos departamento duomenimis, antradienį šalyje nustatyta 1 116 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų. Iš viso buvo ištirta 14 768 mėginių (infekcija rasta 7,5 proc. jų).

Klaipėdoje per antradienį COVID-19 liga susirgo 16 žmonių (pirmadienį tokią diagnozę išgirdo 11 žmonių, sekmadienį – 8, šeštadienį – 10).

Uostamiestyje susirgimų per savaitę sumažėjo 21,6 proc., o Lietuvoje padaugėjo beveik 17 proc.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėda pagal naujus užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejus toliau tolsta nuo 200 ribos 100 tūkst. gyventojų, kuri laikoma persilaužimu link karantino ribojimų mažinimo. Per antradienį šis skaičius Klaipėdoje nuo buvusių 190,5 atvejų sumažėjo iki 175,8, o šalyje jis išaugo nuo 382,3 iki 394,1 atvejų.

Pagal šį rodiklį uostamiestis atsidūrė per vidurį tarp visų savivaldybių – 30-oje vietoje nuo galo. Šalia jo – ir Klaipėdos rajono savivaldybė su 175,6 atvejų. Blogiausia padėtis dabar yra Šalčininkų rajone su 965 atvejais, o geriausia išlieka Kelmės savivaldybėje (8).

Lietuvoje COVID-19 liga šiuo metu serga 10 906 žmonės, pasveikusiais laikomi 203 042. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai yra 297 ir 12 730 (per parą pasveiko 29 klaipėdiečiai).

Uostamiestyje praėjusią parą koronavirusas nusinešė dar vieną gyvybę – čia jau yra 143 jo aukos. Šalyje į COVID-19 aukų sąrašą praėjusią parą įrašyta 12 netekčių – šis skaičius šiuo metu yra 3635.

Šalyje antradienį pirmą skiepą, statistikų duomenimis, gavo 11 483 gyventojai, antrą kartą vakcinuoti 2862 žmonės. Uostamiestyje antradienį pirmąja doze paskiepyti tik 58 klaipėdiečiai, antra – 444. Pilna vakcinacija jau yra atlikta 6,42 proc. Lietuvos gyventojų ir 6,9 proc. klaipėdiečių.

Pagal statistikus, šiuo metu uostamiestyje yra 2870 nepanaudotų vakcinų dozių.

Kviečia skiepytis   

Klaipėdos savivaldybės sprendimu, uostamiesčio mažmeninės prekybos darbuotojai be išankstinės registracijos ketvirtadienį ir penktadienį  galės pasiskiepyti „AstraZeneca“ vakcina. Kasininkai, salės darbuotojai, apsaugos darbuotojai ir kiti bus laukiami vakcinacijos centre Galinio Pylimo g. 3 nuo 14 iki 18 val. Apsisprendus vakcinuotis „AstraZeneca“ vakcina, reikia atvykti į vakcinacijos centrą nurodytu laiku ir pateikti dokumentus, įrodančius atitikimą šiai prioritetinei grupei – turėti įstaigos darbuotojo pažymėjimą arba darbo sutartį.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad trečiadienį į Lietuvą atgabenta šešioliktoji vakcinos nuo koronaviruso „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) siunta, kurią sudaro 74 880 dozių. Tai yra didžiausia šio gamintojo vakcinų partija, iki šiol pasiekusi Lietuvą. Pristatytos vakcinos dar trečiadienį paskirstytos vakcinacijos centrams.

Iki šios dienos Lietuva buvo gavusi 387,4 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių, o gyventojų skiepijimu sunaudota 384,6 tūkst.

SAM kartu primena, kad „Comirnaty“ laikymo ir naudojimo sąlygos reikalauja sunaudoti vakciną per 120 val. nuo jos atitirpinimo, o atidarytą flakoną – per šešias valandas nuo jo pradūrimo. Siekiant racionalaus vakcinų naudojimo, skiepijančioms įstaigoms rekomenduojama „Comirnaty“ vakcinas naudoti pirmoje dienos pusėje (tokia pat rekomendacija taikoma ir „Moderna“ vakcinoms), o antroje dienos pusėje naudoti „Vaxzevria“ vakciną, kuri atidarius flakoną turi būti sunaudota per 48 valandas.

Taip pat pranešta, kad sveikatos apsaugos ministras pasirašė teisės aktus, kuriais vadovaujantis išplėstinės praktikos vaistininkai galės teikti vakcinacijos nuo COVID-19 paslaugas. Skiepyti gyventojus galės vaistinės, įgijusios atitinkamą asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją. Vakcinacija vaistinėse startuos Registrų centrui baigus diegti reikiamus funkcionalumus.

Registrų centras šiuo metu atlieka reikiamus patobulinimus, kad būtų užtikrintas skiepijimo įrašų pildymas Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje. 


  2021-04-07

  8 komentarai “Koronavirusas: Klaipėda toliau tolsta nuo „raudonos” ribos”

  1. AvatarCikas su gerais aktoriais (IP: 78.61.176.27)

   Kada Eutanaziją dar kitaip eksperimentą su žmonių kūnais, kai eksperimentai aplamai uždrausti ne vienu net ir tarptautinės teisės įstatymu, kada nustosit tai vadinti skiepijimu kitaip vakcinizacija kai visa tai šlykštus melas???. Beje Jei nėra prievartos, o spaudimą ir manipuliaciją, galima pavadinti ir gi savotiška prievarta, nes tai kita pievartos forma, bet daiktus vadinant savo vardais, tai yra vis tiek prievarta. Todėl spaudimas ir manipuliacija tai ta pati prievarta, tik kita jos forma, norint daiktus vadinti tik savo vardais. O kartais turinti ir labai sunkų emocinį ir psichinį atspalvį? tai TUO LABIAU JEI JAU “SAVANORĮ” KURIS BUVO APGAULE NUŽUDYTAS NEVA NE NUO SKIEPO MIRĘS, ĮSIPAREIGOKITE BENT PER TAM TIKRĄ LAIKĄ PALAIDOTI UŽ VALSTYBINES LĖŠAS, PADENGIANT VISAS PADORAUS ŠIUOLAIKINIO LAIDOJIMO PROCEDŪRŲ IŠLAIDAS, ŠARVOJIMĄ, KARSTĄ, KREMAVIMĄ JEI ŽMOGUS PAGEIDAVO BŪTI KEMUOJAMAS, DUOBĖS KASIMĄ, NEPAMIRŠTANT RŪBŲ VELIONIUI, NUPRAUSIMO, PERENGIMO IR JEI REIKS LYDĖJIMO Į PAGAIDAUJAMĄ KREMATIUMĄ ARTIMŪJŲ APMOKĖJIMUI, NEPALIEKANT ŠIOS NAŠTOS IR TAIP SKAUSME IR AŠAROSE PASKANDINTUS ARTIMUOSIUS, TAPUS BANDOMUOJU TRIUŠIU, O GAL TIESIOG MĖSOS GABALU LENGVA RANKA NURAŠOMU IŠ GYVŪJŲ REGISTRO, ČIA KAIP TOI PATARLĖI APIE ARKLĮ KURIS PABAIGOJE VIS GI NUŠAUNAMAS. Apie nuvarytą arklį kuris vis gi nušaunamas, jis beje turi teisę prieš tai pasirinkti laidojimo būdą. Ir jam turi būti tai parnešta iš anksto apie galimas pasekmes ir pažymimas jo pasirinkimas. Elgesys su velionio palaikais ir velionio priešmirtinis pageidavimas tai šventa. Nežiūrint į tai kad jis jums yra tik nuvarytas arklys, ar mėsos gabalas, jis iš tikro buvo yra žmogus, Ir artimieji patyrę sukrėtimą, tai yra netektį, taip pat žmonės, o ne beširdžiai ir besieliai kompiuterizuoti asmens kodai su skaičiukais. Jų ašaros ir skausmas tikras. Ir sielvartas netekus artimo, kartais trunka ne vienerius metus, kartais tai labai didelė emocinė trauma.
   GAL LIETUVA PASIEKS DAR GILESNES ISTORINES AUKŠTUMAS KAIP HITLERIO LAIKAIS, KAI LAVONUS TIESIOG VIENAS ANT KITO SUMESDAVO Į DUOBĘ. NES AKI KUIE NURAŠYTI NEGARBINGOS VALSTYBĖS PENSIINIO AMŽIAUS ŽMONĖS NET GIMINAIČIŲ NETURI. Jūs esate nusikaltimų vykdytojai. LAUKIAMI NAUJOJOJO NIURNBERGO PROCESO SARAŠUOSE, I JIS LABAI DIDELIS. JŪSŲ TEISMO VALANDA ATEIS NESVARBU KIEK SPĖSITE IŠNAIKINTI ŽMONIŲ. IR BEJE NEPAMIŠKITE KAD TURITE JŪS SIELĄ, BEI SAVO SULAUKSITE IR PO SAVO PATIES KŪNO MIRTIES, BEI UŽSIDIRBSITE NEGERO UŽDARBIO, I NAUJAME GIMIME, TOKIE NUSIKALTIMAI JŪSŲ SIELOS YRAŠUOSE NEIŠSITRINS. NESVARBU KĄ RAŠYS VADOVĖLIAI. JŪS TURITE SAVO GYVENIMŲ ISTORIJĄ KAIP SIELOS, KARMOS REIKALUOSE YRA DAR VIENAS TEISMAS, NIEKAS NEBUS PAMIRŠTA, NORS NAUJAI GIMĘ JŪS VISKĄ PAMIŠITE, VISUS SAVO GYVENIMUS.

  2. Avatar... (IP: 83.188.100.79)

   Tai visi verket kad laisves nera, ribojimas jūsų judėjimas, o dabar jau vel blogai kad vilniečiai prades vaziuoti.

  3. AvatarGenutė (IP: 85.232.150.74)

   Kam leidžia iš sostinės judėt į pajūrį.Galėjo uždaryt kelius į pajūrį, o dabar tuoj iš ten virusas užpuls
   klaipėdiečiua.

  4. AvatarValytė (IP: 78.60.113.74)

   Kodėl tyli meras, kad KULigoninėje užkrečiami gulintys pacientai.Negavo komandos”fas”. Anksčiau pranešinėjo kas kelias valandas.Turėtų padorumo ir dabar taip turėtų elgtis.
   Sėkmės grįžti į eterį

  5. AvatarAnonimas (IP: 88.216.114.103)

   Jau durneliai nebezino ka skelbti zmones visiskai durnais laiko!!!!

  6. AvatarGreta (IP: 78.60.173.29)

   Ar su matematika viskas gerai: antradienį sirgo 16( pirmadienį- 11….), bet… susirgimų mažėja.

  7. AvatarP (IP: 88.118.165.107)

   Kažin ar dar ilgai mažės judėjimą vėl atidarė tarp savivaldybių, tuoj ir čia britiškos coronos priveš

   • Avatarklaipediete (IP: 88.119.33.96)

    Atidare judejima is Vilniaus, nes nori paziureti per kiek dienu pasieks Klaipeda. (cituoju Zemlys Balevicius pasisakyma).

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt