P0

Politikų tribūna

Kodėl žiniuonys vis dar konkuruoja su mokslu?

Edmundas Kvederis, Klaipėdos miesto tarybos narys
2021-04-10


Žmonės bijo, kad žaibas trenks į jų trobesius, tai neša kunigui lašinių, kiaušinių, kad anas pasimelstų ir žaibas jį aplenktų. Ūkininkas bijo, kad jo galvijai gali susirgti, nugaišti, sudeda lauknešėlį ir vėl pas kleboną, kad tas pasimelstų. Kiti, tų pačių baimių vedami, su tais pačiais lauknešėliais lekia pas žiniuonius, užkalbėtojus ir panašiai. Visa tai XIX ar XX amžiaus pradžios pavyzdžiai.

Dabar ūkininkas žino, kad veterinaras geriau gali prižiūrėti jo galvijus, o žaibolaidis kur kas efektyviau už maldą. Tačiau kažkodėl vėl viskas susimaišo ir mokslu nebenorima tikėti, jei baimės forma – COVID virusas. Vėl linkstama pasitikėti mistiniais metodais, regimi sąmokslai.

Patys „žiniuoniai“ nesnaudžia ir visomis išgalėmis pasakoja, kaip mokslas ir medicina pasirengusi naikinti žmoniją. Jų noras aiškus, nes juk daugelis jų iš savo teikiamų paslaugų visai neblogai gyvena, tad jei neliks tikinčių jų siūlomais metodais, baigsis ir jų pragyvenimas, teks eiti dirbti, nesinori…

O vis tik pamąstykime, kodėl žiniuonys, XIX amžiuje maustę mažiau mokytą liaudį, randa nemažai erdvės veikti ir XXI amžiuje?

Ir kaip Seimo narys geba įtikinti, jog lįsti į šaltą vandenį tas pats, kas skiepas nuo COVID-19? Pamąstykime.


  2021-04-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt