P0

Miestas, Svarbu

Gyvos eilės prie skiepų Klaipėdoje dar neišnyks (9)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-04-12


Klaipėdos senjorai, kurie pageidauja nuo koronaviruso pasiskiepyti „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinomis, taip pat turės stovėti gyvoje eilėje, nes uostamiesčio savivaldybė iki šiol nėra sukūrusi elektroninės registracijos sistemos. Tačiau žadama, kad senjorais bus tinkamai pasirūpinta.

Norinčiųjų pasiskiepyti eilė prie Klaipėdos miesto poliklinikos jau buvo nusidriekusi kovo 1 dieną, kai pasiskiepyti atvyko ir tie senjorai, kuriems buvo paskirta kita data. Palmiros Mart nuotr.

Klaipėdos senjorai, kaip ir kitos prioritetinės grupės, be jokios registracijos buvo skiepijami „AstraZeneca“ vakcina, nes uostamiestyje buvo sukaupta nemažai jos atsargų. Priežastis – dėl prastos šios vakcinos reputacijos žmonės atsisakė ja skiepytis, todėl susikaupė apie 3000 dozių. Siekiant kuo greičiau vakcinas panaudoti, įvairių prioritetinių grupių žmonės, o pirmieji tokie buvo senjorai, buvo kviečiami skiepytis be jokios išankstinės registracijos.

Tačiau šį antradienį, balandžio 13 dieną, Klaipėdos senjorai be išankstinės registracijos kviečiami pasiskiepyti ir „Pfizer“ bei „Moderna“ vakcinomis. Tokia akcija vyks dviejuose Klaipėdos vakcinacijos centruose (Taikos pr. 76 ir Galinio Pylimo g. 3) nuo 9 iki 18 valandos.

„Man ir graudu, ir gėda, kad taip vyksta. Vilnius ir Kaunas sugeba tinkamai tvarkytis, o Klaipėda, nors ir yra trečiasis Lietuvos miestas, absoliučiai atsilieka. Niekaip nesuprantu, kodėl iki šiol nesukurta civilizuota registracijos sistema, kad žmonėms nebereikėtų stovėti gyvoje eilėje kaip sovietmečiu prie dešros. Mano močiutei yra 78 metai ir tikrai neįsivaizduoju, kaip ji fiziškai išstovėtų toje gyvoje eilėje. Tad toks kvietimas yra kone pasityčiojimas iš žmonių ir valdininkų neveiklumo priedanga“, – piktinosi miesto tarybos narė Lina Skrupskelienė.

Ji pavyzdžiu rodė Vilniaus savivaldybę, kuri susikūrė tokią elektroninę registracijos sistemą, kurioje galima ne tik pasirinkti skiepo gavimo laiką, bet ir pasitikrinti, ar vakcina žmogui priklauso. „Ir nepaisant to, kad Vilniuje senjorai registravosi internetu, jie vis tiek užplūdo vakcinacijos centrą, buvo eilės. Tai kas dėsis pas mus, kai žmonės kviečiami tik į gyvą eilę ir nėra jokių kitų alternatyvų?“ – ir klausė, ir svarstė L. Skrupskelienė.

Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė aiškino, jog akcija organizuojama ir senjorai kviečiami vakcinuotis be išankstinės registracijos, stojant į gyvą eilę, nes reaguojama į Sveikatos apsaugos ministerijos raginimą spartinti vakcinaciją.

„Principas, kai žmonės gali pasiskiepyti kreipdamiesi į polikliniką, prie kurios yra prirašyti, išlieka. Senjorai, kurie nepasinaudos akcija ir neatvyks pasiskiepyti antradienį, galės tai padaryti ir vėliau, dėl skiepo nuo COVID – 19 kreipdamiesi į savo gydymo įstaigas“, – teigė R. Perminienė.

Ji skaičiavo, jog šiuo metu Klaipėdos vakcinacijos centrai turi 2 tūkst. vakcinų dozių, o antradienį ar trečiadienį miestą pasieks dar viena vakcinos siunta.

„Kadangi Sveikatos apsaugos ministerijos žadėta centralizuota registravimo sistema iki šiol neveikia, Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja pirkti elektroninę gyventojų registravimo vakcinacijai sistemą, šiuo metu derinamos pirkimo procedūros“, – teigė R. Perminienė, paklausta, ar gyventojai dar ilgai turės stovėti gyvose eilėse.

Ji pritarė, jog tikrai tikėtina, kad antradienį gali susidaryti norinčių pasiskiepyti „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis senjorų eilės.

„Todėl vakcinacijos centruose Taikos pr. 76 ir Galinio Pylimo g. 3 dirbs sustiprintos pajėgos, kad vienu metu būtų aptarnaujama kuo daugiau senjorų. Yra pasitelkti savanoriai srautų reguliavimui, pasirūpinta sėdimomis vietomis. Veikla bus planuojama taip, kad būtų galima išvengti ilgo stovėjimo eilėje“, – pabrėžė R. Perminienė.

Anot jos, Klaipėdos savivaldybė jau yra pradėjusi pasirengimą masinei vakcinacijai. Jo pradžia planuojama birželio 1 dieną.

„Esminius klausimus tikimės išspręsti per balandžio mėnesį“, – teigė Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja.


  2021-04-12

  9 komentarai “Gyvos eilės prie skiepų Klaipėdoje dar neišnyks”

  1. Avatarantanas (IP: 83.176.209.121)

   kam jus tamstos meluojate priskambinti ne imanoma, geriau maziau meluokite jau nusibodo jus klausyti

  2. AvatarNuostabu (IP: 83.179.125.164)

   Nejaugi tikrai stambūs žemvaldžiai ,senjorai, veržiasi skiepytis ir stovi eilėse Lietuvoj?

  3. AvatarTulė (IP: 86.100.58.98)

   Net nesiruošiu niekur eiti. Mano kūnas vakcinų nepriima.

  4. AvatarLauris (IP: 84.15.187.159)

   Kas eina skiepitis yra durnei ir duraciokai paziuresim kai kas atsitiks kas kaltas bus kai atsiras trombozes ir kiti reiskinei nuo vakcinu

   • Avataratrodo (IP: 83.171.17.102)

    kad tamstai su rašyba labai prastai, bet antivakserinę kampaniją vedi aktyviai

  5. AvatarAlex (IP: 77.79.44.44)

   Nesuprantu tų nesąmonių, kaip skiepai be registracijos.
   Nesulaukus skambučio iš šeimos gydytojos, daugiau kaip prieš savaitę užsiregistravau pasiskiepyti Moderna vakcina ir vėl tyla. Na o čia Ooop‘s ir gyva eilė vakcinacijai. Niekada jie nepradės dirbti normaliai ir toliau tyčiosis iš žmonių.

  6. AvatarAnonimas (IP: 83.179.72.85)

   Ir Vilniuje, ir Kaune nurodomas konkretus laikas kada ateiti. Kodėl Klaipėdoje NE? Kas per nežmogiškumas ir nejautrumas! Man jau per 70, skauda koja, aš tokioje eilėje tikrai neišstovėsiu. O antro skiepo balandžio 19-tą juk reikės. Tai kodėl taip tyčiojamasi iš žmonių?

   • AvatarFaktas (IP: 86.100.126.143)

    Ir merui ir janušoniui nusispjauti abu tyčiojasi ir pikdžiugiškai juokiasi

   • AvatarPetras (IP: 78.61.173.12)

    Jei ponas puikiai tokiame amžiuje valdo IT technologijas, tai ir eilių galima išvengti, jums nunatyta diena ir laikas, tai ir naudokitės. Visi kiti stovintys, tai tie kurių kaimynai savo laiku pasidkiepijo pagal sąrašą ir laiką kviečiant. Dabar jų kaimynai neprisileidžia, tik per patrankos šuvį, nes jos jau nebe baltos varnos, o šarkos…viską daryti reikia savo laiku.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt