P0

Kultūra

Pristatys Vyto Karaciejaus fotografijų albumą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-12


Balandžio 15-ąją, 17 val., Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka kviečia į tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ transliaciją – bus pristatomas Broniaus Vyto Karaciejaus fotografijų albumas „Jutimai“. Dalyvaus pats fotomenininkas, albumo sudarytoja menotyrininkė Danguolė Ruškienė. Pokalbį moderuos Birutė Skaisgirienė.

Transliacija vyks bibliotekos Youtube kanale. 

Šis fotografijų albumas – tai retrospektyvi klaipėdiečio autoriaus fotografinės kūrybos apžvalga, apimanti 1977–2020 metus.

„Leidinyje, kaip ir šio fotomenininko kūryboje, išryškėja itin glaudus emocinis ryšys su Klaipėda: senąja ir naująja architektūra, jūra, pajūrio gamtovaizdžiu, žinomais ir nepažįstamais miesto žmonėmis. Autoriaus fotografijose persipina aukštoji ir gatvės kultūra, šventiniai šurmuliai ir kasdienybės melancholija. Per daugelį metų susiformavęs jo kūrybinis braižas ir nuosekliai plėtojama miesto tema leidžia priskirti V. Karaciejų
ryškiausiems Klaipėdos vizualiosios kultūros kūrėjams”, – rašoma bibliotekos pranešime.

„Apžvelgiant ligšiolinę Vyto Karaciejaus fotografinę kūrybą akivaizdu, kad fotografuodamas jis nefokusavo savo dėmesio į sociumo problemas. Nematyti čia nei visuomenės skaudulių, nei paties autoriaus dramatiškų atsivėrimų. V. Karaciejus niekada nevaikščiojo socialiniais paribiais, nepersekiojo su savo fotoaparatu benamių, nesilankė pas degraduojančius ar skurstančius, netykojo nei budelių, nei aukų. Jo fotografija, sakytum, apeidavo visas temas, kurios galėjo sudrumsti harmoningą, beveik idilišką, šiek tiek melancholišką jo pasaulį. Šio autoriaus darbuose neaptiksime nieko panašaus į tai, kas galėtų sukelti neigiamas emocijas. Tokio turinio jis nei fiksavo, nei konstravo savo kūriniuose, nesvarbu, kas tai būtų, realistiški vaizdai ar visiškai perkurta tikrovė. V. Karaciejus visur ne tik matė, bet ir vaizdavo grožį. Skirtingose vietose ir situacijose įvairiais pavidalais pasireiškiančias, bet lygiai taip pat vertingas jo apraiškas. Grožio prisipildo fotografo fiksuojamas miestas. Visomis savo spalvomis išsiskleidžia miškuose, laukuose, pajūryje ir smėlynuose. Juo spindi ir fotografuojamų žmonių veidai“, – teigia albumo sudarytoja Danguolė Ruškienė.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-04-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt