P0

Svarbu

Sustiprink „Atvirą Klaipėdą” neišleisdamas nė cento (15)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-04-15


Iki gegužės 3-iosios vykstant gyventojų pajamų deklaravimui ir vėl kreipiuosi į mūsų skaitytojus prašydamas skirti dalį savo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM). 

Tai – pats paprasčiausias, nieko nekainuojantis būdas prisidėti prie to, kad „Atvira Klaipėda” ir toliau gyvuotų.

Į deklaraciją FR0512 be savo duomenų papildomai reikia įrašyti tik VšĮ „Klaipėda atvirai” kodą 304604556 ir iki kada skiriate paramą.

„Atvirą Klaipėdą” valdanti VšĮ „Klaipėda atvirai” yra nepelno siekiantis juridinis vienetas, galintis gauti tokią paramą. 

Ją gavome jau du kartus – 2019-aisiais ir pernai. Tokiu būdu „Atvirą Klaipėdą” remia apie 160 žmonių. 

2019-aisiais jų dėka Mokesčių inspekcija mums pervedė 4454,7 Eur, pernai – 5046,11 Eur. 

Kur mes išleidžiame gautą paramą atsiskaitome kiekvieną mėnesį ir taip bus visada, kol gyvuos „Atvira Klaipėda”, nes to, mano įsitikinimu, reikalauja ne tik skaidrumas, bet ir pagarba ir dėkingumas žmonėms, kurie mus išlaiko. 

Prisijungti prie Mokesčių inspekcijos deklaracijų puslapio ir užpildyti 1,2 proc. GPM skyrimo formą trunka tik kelias minutes. Todėl prašau – nelikt abejingi, tik nuo Jūsų priklauso, kiek stipri bus „Atvira Klaipėda”, kiek ji galės nuveikti mūsų visų bendram labui. 

Į deklaraciją FR0512 be savo duomenų papildomai reikia įrašyti tik VšĮ „Klaipėda atvirai” kodą 304604556 ir iki kada skiriate paramą.

Skiriamą paramą galima padalinti – deklaracijoje galima įrašyti ir daugiau paramos gavėjų, svarbu, kad jiems tektų ne mažiau nei 10 Eur sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (mažesnės sumos Mokesčių inspekcija tiesiog neveda).

Taip pat svarbus niuansas yra tai, kad ir pateikus tokią deklaraciją bet kada iki gegužės 3-iosios galima pakeisti savo valią įrašant kitą paramos gavėją ar papildant ją dar vienu ir atitinkamai padalinant pajamų mokesčio procentus.

Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie ir toliau tokiu būdu remsite „Atvirą Klaipėdą”, ir tiems, kurie prisijungsite prie šių mūsų bičiulių. 


  2021-04-15

  15 komentarai “Sustiprink „Atvirą Klaipėdą” neišleisdamas nė cento”

  1. AvatarAndžela (IP: 78.62.147.108)

   Dekoju Jums už informaciją kuri pasiekia miesto gyventojus. Dekui ir už tai, kad reaguojate į jų laiškus. Atsidėkodama JUMS skyriau 1.2% …tai lašas, bet iš visos širdies….

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 78.61.50.37)

    Labai Jums ačiū! Stengiamės kiek leidžia turimos jėgos reaguoti, bet tikrai nemažai darbų lieka ir nepadaryta, nes tiesiog nebeturime galimybių… Norėtųsi būti stipresniems, greitesniems, techniškai kokybiškesniems, bet kol kas yra kaip ir yra. Lašas po lašo ir prisipildo taurė, tad gal kada pavyks mums būti geresniems.

  2. AvatarJurate (IP: 77.79.44.48)

   Uzsidirbkite! Neįdomus jūsų laikraštis ir be galo atsargus ko nors neuzkabinti. Bijote rasyti apie tikraja padėti, tik komunalininku lygis.

  3. AvatarArtūras (IP: 86.100.23.157)
  4. AvatarAnonimas (IP: 84.15.181.217)

   Maloniai remiu Atvira Klaipėda vien už tai, kad čia nėra žurnalistų lygio Astos Dykovienės ir amžinų pletkų iš feisbuko. Ir neklausykit kitų, jei kas sako dėl konkurencijos. Juodos apkalbos nėra konkurencija, savanoriškas pinigų pervedimas nėra auka. Tai yra normali parama. Ačiū jums!

  5. AvatarTuriu nuomonę (IP: 78.62.174.140)

   Į jūsų prašomą aukojimą atsakysiu taip – baikime “confusing the peoples from Lithuanian”. Žurnalistrai, pradėkite dirbti – kurti produktą, kuri pirktų informacijos naudotojai. Įsivaizduoju, kad tas, kas prašo aukoti yra “looser”. Kai nieko gero, įdomaus, komerciškai patrauklaus negali sukurti prašai aukos. Kai “Atvira Klaipėda” prašo aukos, suprantu arba manau, kad ji nieko patrauklaus, nieko komerciškai naudingo negali sukurti. “Atviros Klaipėdos” kūrėjai, parodykite savo ambicijas ir pradėkite dirbti, būkite tikrai atviras, ne debesų lygyje, o natūraliame gyvenime, leidinys. Patys asmeniškai spjaukite į auką, nes, manau, jos jūs neverti, ir įrodykite, kad realiai galite išgyventi ne dėl aukos, o dėl gero Jūsų galimo produkto.

   • AvatarViskas (IP: 77.79.44.56)

    Toks Heitas iš Tamstos.. Savaime suprantama nesate niekada dalyvavęs neatlygintinai jokiame žmonijos ilgalaikiam procese..

  6. AvatarPastebėjimas iš šalies (IP: 78.62.174.140)

   Aukojimas žiniasklaidai, tipo Atvirai Klaipėdai, iškraipo rinką. Aš taip manau. Tai turėtų įvertinti Konkurencijos tarnyba. Demokratiją Lietuvoje užtikrina laisva žiniasklaida. Tai yra laisvas ir nepriklausomas, o ne nuo aukojimo priklausomas verslas. Ir iš viso ar viešoji įstaiga yra verslas? Neiškraipykite rinkos ir verslo. Manau, kad tą situaciją, kuri yra Vakarų Lietuvoje, turėtų įvertinti Konkurencijos tarnyba. Ji taip pat turėtų įvertinti ar teisingai elgiasi Lietuvos žurnalistų sąjunga, kai gauna pinigus iš Uosto kompanijų, tipo “Ženios” spektakliams. Ar Vilniuje yra kokia nors žurnalistų organizacija, tarybą, komisija ar kitokia save gerbianti žurnalistų organizacija, kuri pasakytų užtenka daryti gėdą Žurnalistų sąjungai, susivienijimui, atskirai žurnalistų organizacijai ir nustoti rinkti pinigus iš uosto kompanijų visais lygiais.

   • AvatarKonkurencijos taryba (IP: 90.131.47.201)

    Jau atlikom tyrimą. Konkurencija yra.

    Vakarų ekspreso projektai, VšĮ
    Įmonės kodas 305097814
    Vadovas Gintaras Tomkus, direktorius
    Adresas J. Karoso g. 9, LT-92137 Klaipėda

  7. AvatarTokia nuomonė (IP: 78.62.174.140)

   Aukoti pinigus reikia seneliams, invalidams, vėžiu sergantiems vaikams, bet ne žurnalistams. Dirbkite ir užsidirbkite. Už ką Jums aukoti. Ką gero Jūs duodate žmonėms ir visuomenei?
   Intrigas, patyčias, pajuokas, pasityčiojimą vieni iš kitų. Kam jūs įdomūs – galbūt tik patys sau? Tik durnius gli aukoti pinigus žiniasklaidai, tipo “Klaioėda atvira”. Nėra nieko atviro, yra tik interesai.

   • AvatarTomas (IP: 78.60.159.74)

    Ne visi yra Jūsų nuomonės ir tikrai ne durniai.

    Aš automatiškai pervedu kiekvieną mėnesį 4€, nes čia vienintelis žinių portalas, kurį skaitau.

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 78.61.50.37)

    Ačiū labai, Tomai, kad skaitote ir remiate bei parašėte gerą žodį – jo kartais irgi prireikia, ypač pasiskaičius tokius komentarus, į kurį atsakėte.

   • AvatarAnonimas (IP: 88.119.136.87)

    Matyt “Klaipėdos” gyvatynas loja. Neverta kreipti dėmesio į tokius komentarus, kai žmogus (tarsi sąmoningai) suplaka aukojimą ir paramą.

   • AvatarTokia nuomonė (IP: 78.62.174.140)

    Bet kokia žiniasklaida yra stipri, jei ji gamina informacinį produktą ir jį parduoda. Ir aš jį pirkčiau, jei tai atitiktų mano lūkesčius. Tipo “Atvira Klaipėda” mano lūkesčių neatitinka. Ir negali atitikti, kai joje dirba buvusi mero politinio sąrašo kandidatė. Ar tai toks yra tas “Klaipėdos atvirumas” pūsti miglą per buvusią mero komandą? Gaila Klaipėdos , gaila gal ir geros, įdomios “Atviros Klaipėdos” idėjos. Deja, iš geros, idėjos, mano nuomone, gavosi fikcija, iškraipa. Ar sutinki su to Virginija Spuryte?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt