P0

Uostas ir jūra

Vakarų Baltijos laivų statykla Vokietijai statys dar vieną pakrančių apsaugos laivą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-15


Vakarų Baltijos laivų statykloje (VBLS) surengta plieno pjovimo ceremonija, žyminti naujo, dalinai įrengto laivo statybos pradžią. Tai bus jau trečiasis pakrančių apsaugai skirtas laivas, kurį VBLS užsakė pastatyti Vokietijos kompanija „Fr. Fassmer GmbH & Co. KG“. Galutinis projekto užsakovas − Vokietijos federalinės policijos vadovybė.

Klasikinės kariniams laivams būdingos architektūros 86 m ilgio ir 13 m pločio pakrančių apsaugai skirtą dalinai įrengtą laivą, VBLS komanda įsipareigojo užbaigti ir užsakovui perduoti iki šių metų lapkričio pabaigos.

Šis, kaip ir kiti du analogiški pakrančių apsaugos laivai, kuriuos prieš dvejus metus taip pat pastatė ir dalinai įrengė VBLS komanda, patruliuos šiaurinėse Vokietijos pakrančių ir Baltijos jūros vandenyse.

Anot VBLS direktoriaus Vitalij Frolov, tai, kad šiuolaikiškomis laivų statybos kompanijomis visame pasaulyje garsėjanti Vokietija tokio masto ir sudėtingumo užsakymą nusprendė patikėti Lietuvos laivų statyklai yra svarus įvertinimas. VBLS jau ne vieną dešimtmetį sėkmingai statomi skirtingos paskirties laivai „iki rakto“ bei dalinai įrengti laivai.

VLG įmonių grupės generalinio direktoriaus Arnoldo Šileikos teigimu, tokio pobūdžio užsakymai yra strategijos dalis ir viena iš krypčių, kurią bendrovė nuosekliai vysto siekdama sėkmingai įsitvirtinti didelę pridėtinę vertę kuriančių, inovatyvių laivų statybos segmente.

„Kiekvienas naujas užsakymas šiuo, globalios ekonomikos nuosmukio laikotarpiu, bendrovei yra svarbus. Nauji projektai leidžia užtikrinti tvarią įmonės veiklą, išsaugoti darbo vietas, panaudoti sukauptą patirtį ir kompetencijas bei kurti pridėtinę vertę ne tik VLG įmonių grupei, bet ir visai Lietuvai. Laivų statyba − sudėtingas, globalios konkurencijos verslas, kuriame veikia daugybė rinkos dalyvių, todėl norime padėkoti užsakovams už parodytą pasitikėjimą, toliau plėtojamą bendradarbiavimą ir tęsiamą partnerystę“, − pranešime cituojamas A. Šileika.


  2021-04-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt