P0

Verslas

VMG grupė tęs rekordines investicijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-21


Investicinė VMG grupė skelbia, jog neaudituotais duomenimis, 2020-uosius užbaigė pasiekusi 331 mln. eurų konsoliduotus pardavimus. Pernai įgyvendinusi rekordinę šalies istorijoje plyno lauko investiciją, šiemet kompanija vysto tris naujus strateginius projektus, kuriuose iki 2025-ųjų bus sukurta per 1000 naujų darbo vietų.

Greta Klaipėdos pavasarį pradės kilti VMG grupės pramonės inovacijų parkas. Jame planuojama kurti ir diegti pramonės automatizavimo ir robotizavimo sprendimus. Beveik 30 mln. eurų vertės projektą planuojama užbaigti iki kitų metų vidurio.

Pandemijos sukelti iššūkiai kiek sulėtino bendrą grupės pardavimų augimą – planuota gauti 357 mln. eurų pajamų. Tačiau, pasak vienintelio VMG grupės akcininko Sigito Paulausko, jų lygį vis tiek pavyko išlaikyti. Tai pasiekti, anot jo, padėjo įvykdyta strateginė transformacija, savalaikė valstybės pagalba ir principinis sprendimas nestabdyti strateginių investicijų bei kurti naujas darbo vietas.

„Globalią verslo aplinką sukausčiusi pandemija metų pradžioje privertė trumpam stabtelėti. Tą laiką efektyviai išnaudojome perorientuodami kompaniją į naują, tvarumu paremtą perspektyvą. Iškelti nauji tikslai ir antrąjį pusmetį atlaisvėjusi rinka leido mums pasivyti metų pradžios praradimus. Nors rinkoje ir toliau tvyro neapibrėžtumas, į šiuos metus žengėme išsikėlę dar ambicingesnius tikslus“, – pranešime spaudai cituojamas S. Paulauskas.

Pernai VMG grupė Naujojoje Akmenėje pradėjo statyti naują korpusinių baldų gamyklą. Investicijos į šį projektą sieks apie 76 mln. eurų. Jį užbaigti planuojama iki šių metų pabaigos. Toje pačioje vietoje taip pat projektuojama tvarios statybos bei renovacijai skirtų konstrukcijų gamykla. Į ją per artimiausius trejus metus investuoti planuojama iki 160 mln. eurų. Gamyklos statybų darbai turėtų prasidėti dar šiais metais.

Greta Klaipėdos pavasarį pradės kilti pramonės inovacijų parkas. Jame planuojama kurti ir diegti pramonės automatizavimo ir robotizavimo sprendimus. Beveik 30 mln. eurų vertės projektą planuojama užbaigti iki kitų metų vidurio.

„Įgyvendinę šiuos planus šalyje sukursime tvarią, į aukštą pridėtinę vertę orientuotą pramonės ekosistemą. Šie projektai atviri investuotojams. Verslo bendruomenę iššūkių akivaizdoje kviečiame telktis – kelti šalies konkurencingumą, spartinti eksportą ir vystyti tvarius, ilgalaikę naudą teikiančius projektus“, – teigia S. Paulauskas.

Iš viso naujose gamyklose iki 2025 metų planuojama sukurti apie 1000 naujų darbo vietų: Naujojoje Akmenėje statomuose fabrikuose – 850, Pramonės inovacijų parke – dar 150.

Vasarį Naujojoje Akmenėje VMG grupė taip pat pradėjo vystyti žaliosios energetikos kryptį. Iki metų pabaigos čia planuojama įrengti vieną iš galingiausių šalyje 2 megavatų saulės energijos parką. Investicijos į šį projektą sieks beveik 900 tūkst. eurų.

Pernai priimta nauja ilgalaikė VMG grupės strategija numato, kad kompanijos pardavimai iki 2025 metų turėtų išaugti iki 1,1 mlrd. eurų. Pernai taip pat buvo priimtas sprendimas verslo valdymą iš Kipro perkelti į Lietuvą.

„Strategiškai rikiuodami naują augimo atkarpą, jautėme atsakomybę nauda dalintis su valstybe, joje veikiančia verslo ekosistema. Šiame etape koncentruojamės į aukštą pridėtinę vertę turinčių eksporto produktų kūrimą, inovacijų vystymą, atsinaujinančių energijos išteklių pajungimą pramonei. Tai ne tik mums, bet ir šalies konkurencingumui svarbūs sprendimai“, – teigia S. Paulauskas.

Iki praėjusių metų medienos perdirbimo ir baldų gamybos veiklą vysčiusi kompanija, 2020-aisiais savo veiklą išplėtė dar penkiomis kryptimis – atsinaujinančios energetikos, ekologiškų pakavimo sprendimų, pramonės inovacijų ir technologijų vystymo, tvarios statybos ir renovacijos konstrukcijų gamybos, pramoninio nekilnojamojo turto valdymo.

VMG grupę sudaro 25 įmonės, kuriose dirba daugiau nei 5 tūkst. darbuotojų. Kompanijos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

2020 metais VMG grupė už tvarias ir pridėtinę vertę šalies ekonomikai kuriančias investicijas asociacijoje „Investor‘s Forum“ buvo įvertinta metų investuotojo apdovanojimu.


  2021-04-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt