P0

Uostas ir jūra

Naujas bokštas Smiltynėje: jau pristato projektinius pasiūlymus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-26


Jau skelbiami Uosto direkcijos užsakymu projektuojamo Smiltynėje iškilsiančio 29,5 m aukščio radiolokacinės kontrolės sistemos bokšto projektiniai pasiūlymai.

Projektuotojus Uosto direkcija išsirinko architektūrinės koncepcijos konkurso metu. Jį su projektu „Gyvas“ laimėjo AB Panevėžio statybos trestas.

„Laivų eismo tarnybos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas Smiltynės pusėje yra būtinas norint užtikrinti dar didesnį laivybos saugumą. Į uostą atplaukiančių laivų parametrai didėja, ir mes privalome garantuoti saugų jų įvedimą. Džiaugiamės, kad pavyko rasti sutarimą su visomis institucijomis ir sėkmingai judame šio svarbaus statinio atsiradimo link, o savo architektūrine išraiška jis, tikimės, puikiai įsikomponuos į Kuršių nerijos kraštovaizdį“, – yra sakęs Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Pagal uosto bendrąjį planą Laivų eismo tarnybos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštą yra numatyta statyti Smiltynėje, prie Naujosios perkėlos.

Vienas iš konkurso reikalavimų buvo tas, kad radaro bokšto architektūrinė išraiška maksimaliai derėtų su Kuršių nerijos nacionalinio parko kraštovaizdžiu, kitas reikalavimas – kad pati radaro bokšto konstrukcija ir architektūrinė išraiška būtų tokia, jog planuojamas statinys būtų suvokiamas kaip orientyras, žymintis UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo teritoriją.

Kadangi senųjų pajūrio pušynų fragmentų likę nedaug, pasak konkursą laimėjusio projekto „Gyvas“ autorių, „statiniu lyg užpildoma tuštuma, formuojama natūrali harmonija – bokšto aikštelės projektuojamos žvelgiant į pušies lajų išdėstymą.“ Jų fasade numatoma sukurti medžio vainikų atkartojimą, o aikštelių laikančiosios konstrukcijos, anot autorių, iš paukščio skrydžio sukurs voro nuaustus fragmentus. Pagrindinių laikančiųjų konstrukcijų profiliai kildami į viršų liaunėja, primindami medžio kamieno siluetą.

Architektūrines koncepcijas vertino komisija, kurią sudarė Klaipėdos miesto savivaldybės, Kuršių nerijos nacionalinio parko, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos atstovai bei Uosto direkcijos darbuotojai.

Su Panevėžio statybos trestu direkcija pasirašė 60 500 Eur  vertės projektinių pasiūlymų, techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros sutartį.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki gegužės 11 d. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos patalpose adresu J. Janonio g. 24, Klaipėdoje, darbo dienomis 8–16 val. iš anksto susitarus tel. (8 650) 20667, arba internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/lt/savivaldybe/administracija/projektiniai-pasiulymai/223

Pasiūlymus galima teikti iki gegužės 11 d. raštu AB Panevėžio statybos trestas, Projektavimo biuras, Ukmergės g. 219, Vilnius, arba el. p. vzokaitis@pst.lt

Viešas susirinkimas vyks gegužės 11 d. 15 val. nuotoliniu būdu: https://us02web.zoom.us/j/89458619074?pwd=YkRnQnFRcUZza3NGcXRROUdvdk15UT09


  2021-04-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt