P0

Miestas

Klaipėdos jaunimas susipažins su Ukraina

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-27


Balandžio 29-ąją, 15 val. projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ Facebook paskyroje vyks virutalus renginys „Pažink Ukrainą“, kurį organizuoja LCC tarptautinis universitetas.

Virtualų renginį sudarys kultūrinė dalis, kurios metu bus galima artimiau pažinti ukrainiečių bendruomenę, gyvenančią Klaipėdoje. Taip pat bus paskelbta atranka savanoriams vykti vasarą į vaikų stovyklą Ukrainoje, dirbti su vaikais iš karo zonos.

Lvovas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiuo metu Klaipėdoje gyvena per 1500 ukrainiečių.

„Renginiu „Pažink Ukrainą“ siekiame atkreipti dėmesį į Klaipėdoje gyvenančius ukrainiečius bei jų bendruomenę – džiaugtis tuo, kaip jie praturtina mūsų miesto gyvenimą“ – pranešime cituojama „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė“ platformos „Solidarumas“ koordinatorė Sigita Vaškaitienė.

„Taip pat renginyje dalyvaus ne tik Klaipėdoje esama Ukrainos bendruomenė, bet ir ukrainiečių studentai, kurie Klaipėdoje gyvena studijų laikotarpiu“ – teigia LCC tarptautinio universiteto atstovė Aistė Motekaitienė.

Renginyje bus pristatomas dokumentinis filmas  „The Carpet“ (liet. Kilimas) apie karą, kilusį Ukrainoje. Po filmo peržiūros laukia diskusija su filmo režisiere Nataliia Kiseliova.

„Filmas padės įsijausti į dabartinę Ukrainos politinę situaciją, sužinoti, ką tauta išgyvena, kokius skaudulius ar džiaugsmus atsiveža tie žmonės su savimi“, – pasakoja A. Motekaitienė.

Iškart po diskusijos Raudonojo Kryžiaus Infocentras pristatys savo veiklą, papasakos, kaip prisideda prie integracinių procesų. Raudonojo Kryžiaus direktorė Alina Birbalaitė kalbės apie imigraciją, prisitaikymą prie gyvenimo Lietuvoje.

Renginio pabaigoje bus paskelbtas konkursas jaunimui, norinčiam keliauti į Ukrainą savanoriauti stovykloje, skirtoje vaikams iš karo paveiktų regionų.

„Ieškome energingų jaunų žmonių, kurie sugeba užjausti ir kurie nori padėti kitiems“, – teigia A. Motekaitienė.

Atranka bus vykdoma individualių pokalbių būdu.

Renginys bus transliuojamas „Klaipeda – European Youth Capital 2021“ ir „LCC International University“ Facebook paskyrose.


  2021-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt