P0

Miestas, Svarbu

Naujos vakcinos uostamiestyje – tik ketvirtadienį, tada spręs ir dėl vaikų sugrąžinimo į mokyklas

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-04-27


Nors įprastai naujų vakcinų nuo COVID -19 siunta regionus pasiekia arba pirmadienio vakarais, arba antradienio rytais, šį kartą taip neatsitiko, nes visas vakcinas sau pasiliko Vilnius.

Ar dar šiais metais bus bandoma Klaipėdoje sugrąžinti moksleivius į mokyklas, turėtų paaiškėti šią savaitę. Archyvinė Palmiros Mart nuotr.

Antradienį vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje pandeminę situaciją uostamiestyje trumpai pristačiusi savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė teigė, jog naujos vakcinų siuntos Klaipėdoje laukiama tik ketvirtadienį.

Dėl to, pasak A. Dirgėlienės, šiuo metu laikinai gali neveikti ir internetinė registracijos sistema, nes nežinoma, kada bus laisvų vietų vakcinuotis*.

Taip ji atsakė į komiteto narės Vaidos Raugelės pastabą, jog esą šiuo metu per google paieškos sistemą negalima rasti minėtos registracijos prisijungimo nuorodos. Dėl to tarp komiteto narių kilus nedideliam bruzdesiui, komiteto pirmininkas Kazys Bagdonas patarė prisijungimo paieškas pratęsti ne posėdžio metu.

Atsakydama į komiteto narės Alinos Velykienės klausimą, ar žadama į mokyklas sugrąžinti penktokus, A. Dirgėlienė informavo, jog dėl to pasitarimas numatytas trečiadienio ryte.

„Vyriausybė ketvirtadienį jau turėtų mums duoti rekomendacijas, kaip sugrįžti. O rytoj mes tariamės, ar šachmatų, ar mišriuoju būdu grįžti, nes tai svarbu dėl kaupinių, ar tai bus privaloma, ar nebus, laukiam papildomos informacijos iš sveikatos ministerijos”, – sakė ji.

A. Dirgėlienės duomenimis, šiuo metu uostamiestyje pirma vakcinos doze yra paskiepyti 54 proc. pedagogų. Pradinių klasių mokytojų paskiepyta šiek kiek daugiau – 56 proc., o abiturientų pedagogų – 70 proc. Bet patys abiturientai skiepytis neskuba – pirmą skiepą yra gavę vos 38 proc. jų.

Tačiau ir toliau paslaptyje lieka būsima masinės klaipėdiečių vakcinacijos vieta – būsimu vakcinacijos centru nesidomėjo nė vienas Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narys.

*INFORMACIJA

Po posėdžio Klaipėdos savivaldybė, patvirtinusi A. Dirgėlienės spėjimą, pranešė, jog šiuo metu elektroninėje sistemoje registracija laikinai nevyksta. Gyventojai skiepams nuo COVID-19 šiuo metu naujai neregistruojami dėl nepakankamo vakcinų kiekio. Turimo vakcinų kiekio užtenka tik revakcinacijai – t. y. skiepijami gyventojai, kuriems atėjo metas antrai skiepo dozei, taip pat bus paskiepyti anksčiau sistemoje užsiregistravę gyventojai – jų registracija nėra atšaukiama.


  2021-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt