P0

Svarbu, Švietimas

5-11 klasių mokiniai Klaipėdoje šiais mokslo metais į klases nebegrįš (12)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-04-30


Vyriausybei trečiadienį nusprendus, kad 5–11 klasių moksleiviai į mokyklas gali grįžti nuo gegužės 10 dienos, bet sprendimo teisę palikus savivaldybėms, Klaipėdos valdžia penktadienį nutarė, jog šie mokiniai uostamiestyje mokslo metus baigs nuotoliniu būdu.

Toks sprendimas buvo priimtas po pasitarimo su mokyklų vadovybe, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistais.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Astos Dirgėlienės, buvo nuspręsta skirti dėmesį abiturientų sugrįžimui į gimnazijas.

Švietimo vidus

„Paskutiniais duomenimis, mokytis įprastu būdu nuo pirmadienio sugrįš 92 procentai miesto abiturientų. Pagrindinis argumentas yra saugumas. Net jei ir visi moksleiviai sugrįžtų šachmatine tvarka, vis tiek būtų labai sudėtinga užtikrinti srautų valdymą. Nuogąstaujama, kad tokiu atveju pasitaikytų ir abiturientų susirgimų prieš pat egzaminus”, – sakė A. Dirgėlienė.

Anot jos, pasitarimo metu taip pat prieita nuomonės, kad likusios šešios mokslo metų savaitės iš esmės jokios esminės įtakos jau nebepadarys.

„Toms mokykloms, kurių bendruomenės visgi norėtų grįžti į kontaktinį ugdymą, niekas kategoriškai kelio neužkirs, tačiau visi saugumo reikalavimai turės būti įgyvendinti besąlygiškai”, – savo paskyroje „Facebook” tinkle rašo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Kad grįžimas būtų kiek įmanoma saugesnis, abiturientai raginami testuotis greitaisiais antigenų testais – testui galima užsiregistruoti sistemoje1808.lt. Tie dvyliktokai, kurie apsisprendžia negrįžti į kontaktinį ugdymą, turi teikti mokykloms prašymus ir mokytis turės savarankiškai.


  2021-04-30

  12 komentarai “5-11 klasių mokiniai Klaipėdoje šiais mokslo metais į klases nebegrįš”

  1. AvatarAnonimas (IP: 195.14.182.146)

   Valio!
   Kas nori ir sugeba kuo puikiausiai mokosi nuotoliniu būdu.
   Kas nesugeba ,ir nenori mokytis mokykla stebuklų nepadarys.
   Labai protingas sprendimas…
   Pagarba…

   • AvatarVargas be proto (IP: 81.7.91.14)

    Labai daug proto tokiam sprendimui nereikia. Galvoti nereikia. prognozuoti nereikia. Stengtis nebereikia. Internetas – tėvų problema, mokymo kokybė – matyt kad vaikų. O žmonėmis būti nebereikia?

  2. AvatarHaha (IP: 84.15.189.12)

   Visada lengviau nieko nedaryti.. ir laukti kol savaime sutvarkys o dar geriau kad būtų haosas bet valdžiai už tai ir mokėtu.

  3. AvatarAnonimas (IP: 83.179.72.85)

   Na aišku savaime, kad nelabai didelio intelekto valdžiažmogiai pageidauja matyti dar daugiau beraščių budulių. Protingi ir išsilavinę tokiai valdžiukei tiesiog pavojingi. Apgailėtina.

  4. AvatarAlina (IP: 78.57.203.202)

   Kaip liūdna, gaila mokinių🤔Aš tik už, kad mokiniai eitu tik į mokyklą

  5. AvatarSonata (IP: 84.15.183.39)

   Pasirodo mūsų valdžia dar turi smegenų, o aš maniau, kad nebeturi. Mėnuo jau nieko nepakeis, o virusas būtų išplitęs kaip Vilniuje.Ačiū valdžiai.

   • AvatarKlaipėdietė (IP: 188.69.215.66)

    Žinoma, kad valdžia turi smegenų, kaip sėdint namie atlyginimą gauti. O kad vaikai iš proto eina, ar kam svarbu

  6. Avatarklp (IP: 88.118.200.67)

   Kiek girdėjau iš mokinių tai dauguma sutinka pabaigti metus nuotoliniu būdu. Artėja vasara ir su ja ateis karščiai per kuriuos ir taip niekas mokykloj nenori sedėti, o dabar dar ir su kauke reiktų nuolat būti. Taigi nėra jokios tragedijo, susiskiepyjam ir pradedam kitus metus įprastai.

   • AvatarViltis kieno motina? (IP: 86.100.178.161)

    Nieko kaip įprastai nebus, svajojat! Mokytojams vėl reikės skiepytis, valdžiagyviams vėl trūks laiko pasiruošti, mokytojams patogiau, o už rezultatus niekas neatsakys. Tik vaikai augs bemoksliai ir nemokantys bendrauti. Tokio sprendimo vaisius skins tėvai ir vaikai, tik ne iš karto!

  7. AvatarLazda (IP: 78.61.179.125)

   turi 2 galus, o perpjovus – ir 4-is. Visiems neįtiksi: vieni keikia nuotolinį, nes vaikai pataps beraščiais be kontaktinio mokymo, kiti spiegia iš baimės užsikrėsti mokyklose, bet nenori testuotis ar skiepytis (beje, ar matėt, kiek jaunimėlis šlaistosi po akropolius, barus ir šiaip mieste, net nuotolinių pamokų metu? ) .

   • AvatarReikia tik dirbti (IP: 90.131.33.223)

    Įtikti niekam nereikia. Per susirgimų piką spalį niekas nieko nesakė. Dabar yra geriau, bet dirbti ir galvoti apie grįžimą atprato. Imitavimas patinka labiau. Nuo pradinukų būklės grįžus dabar visiems klaiku. Tik visi tyli!

  8. AvatarKam dirbt, jei galima ir nedirbt? (IP: 81.7.91.14)

   Grubliauskiniai padarai, jūs visiški mūsų vaikų žlugdytojai! Jums pusės metų neužteko pasiruošti, kad vaikai bent psichologiškai atsigautų: Klaipėda nėra juodųjų savivaldybių sąraše. Bet jums taip patogiau, nes nereikia subinių nuo sofų pakelt. Gaila, kad mąstantys ir suprantantys savivaldybėje – graudi mažuma. Užtektų vieno ieškinio Vyriausybei ir savivaldybei už tokius sprendimus, bet kas užsiims? O rugsėjį savo subines dirbt pakelsit? Ar jums vis tiek atlyginimą už savo pareigų neatlikimą reikės mokėt?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt