P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos konteinerių terminale – galingas naujas kranas (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-30


Klaipėdos uostą pasiekė neįprastas krovinys – iš Suomijos Hanko uosto į Klaipėdos konteinerių terminalą (KKT) atplukdytas pirmas iš dviejų STS (ship-to-shore) kranų, užsakytų iš vieno didžiausių pasaulyje kranų gamintojo „Konecranes“.

Ant specialios baržos užkeltas kranas atvyko jau visas surinktas ir po maždaug mėnesį truksiančio testavimo bei kranininkų mokymo bus pradėtas eksploatuoti.

Naujasis kranas daug didesnis ir galingesnis už šiuo metu terminale dirbančius senosios kartos STS kranus. Jo keliamoji galia 65 t, yra galimybė krauti po du 20 pėdų konteinerius vienu pakėlimu. 53 m ilgio strėlė leidžia pasiekti 19 konteinerių eilių ant laivo denio. Maksimalus konteinerio pakėlimo aukštis – 42 m, bendras krano su pakelta strėle aukštis – 116 m. Antras toks pat kranas bus pristatytas iki šių metų vidurio.

KKT generalinis direktorius Vaidotas Šileika teigia, kad su šia investicija pradedamas naujas įmonės raidos etapas.

„Jos naudą pajus visi – mes galėsime priimti kur kas didesnius laivus, konteinerinių linijų operatoriai bus patenkinti išaugusiu terminalo darbo našumu ir paspartėjusia laivų krova, naujųjų kranų operatoriai galės džiaugtis kur kas komfortiškesnėmis darbo sąlygomis. Rekonstruota krantinė ir naujos kartos kranai prisidės prie Klaipėdos uosto pajėgumo didinimo ir atvers naujas galimybes mūsų klientams“, – pranešime cituojamas įmonės vadovas.

Užsakant naujuosius kranus buvo atsižvelgta į laivų didėjimo tendenciją ir naujus techninius terminalo krantinės parametrus po rekonstrukcijos. Tokiais kranais galima krauti „Post-Panamax“ klasės laivus. Teigiama, kad galingi, šiuolaikines technologijas naudojantys kranai leis žymiai padidinti laivų krovos našumą ir sutrumpinti jų stovėjimo uoste laiką. Pradėjus juos eksploatuoti, konteinerinius laivus kraunančių kranų į aplinką išmetamo CO2 kiekis sumažės iki 70%.

Ateityje pagal įmonės plėtros investicinę programą planuojama užsakyti dar du tokio tipo kranus.


  2021-04-30

  2 komentarai “Klaipėdos konteinerių terminale – galingas naujas kranas”

  1. AvatarBbd (IP: 90.131.32.234)

   Nuvažiuokit į Hamburgą,pasižiūrėkite kiek ten kranų ir neberašykite nesamonių.neįdomu,nedomina.

  2. AvatarRIČARDAS (IP: 90.131.46.164)

   Perduokite Dūdoriui kad namato žmonės pasikeitimų Rimkų geležinkelio pervažoje.Kranai,žiedai,parduotuvės nedomina .Lai imasi darbo nedelsiant,pavargsim prašyti ateisim i kabinetą nesibeldę

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt