P0

Kriminalai ir nelaimės

Į teisiamųjų suolą – dėl nusikalstamo bankroto ir iššvaistytų lėšų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-07


Du klaipėdiečiai teisme aiškinsis dėl įmonės nusikalstamo bankroto padarymo bei daugiau nei 190 tūkst. eurų įmonės lėšų iššvaistymo. Bendrovei vadovavę asmenys kreditoriams liko skolingi daugiau nei 2,7 mln. eurų, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Asociatyvi nuotr.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, ekspedijavimo paslaugas teikiančią įmonę valdė abu įtariamieji, vienas jų buvo faktinis vadovas, priėmęs visus sprendimus, kitas – oficialiai paskirtas. Abu vadovai žinojo, kad įmonės finansinė padėtis yra labai prasta, susikaupusių skolų suma siekė per 3 mln. eurų. Užuot gautomis pajamomis stengęsi padengti bent dalį skolos savo kreditoriams, asmenys pinigus iššvaistė, sudarydami įmonei nuostolingą paskolos sutartį su vietos ūkininku. Jam paskolinta 291 tūkst. eurų, iš kurių 190 tūkst. eurų ūkininkas negrąžino bendrovei. Taip kreditoriams padaryta didelė turtinė žala, už kurios padarymą numatoma baudžiamoji atsakomybė.

Pasak pranešimo, sunkiai besiverčianti bendrovė veiklą tęsė, o jai atsidūrus ties bankroto riba, tuometinis direktorius toliau priiminėjo bendrovei nuostolingus sprendimus.

FNTT pareigūnai įtaria, kad įmonės, kuri buvo skolinga ne vienam kreditoriui, vadovas nepaisė reikalavimų ir skolas padenginėjo ne pagal kreditorių eiliškumą, o savo nuožiūra, taip padarydamas per 160 tūkst. eurų turtinės žalos likusiems kreditoriams. Be to, sudarė dar vieną skolos perleidimo sutartį, šį kartą su Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės įmone, su kuria anksčiau nebuvo turėta jokių verslo santykių.

Surinkti duomenys rodo, kad įmonė buvo sąmoningai blogai valdoma, siekiant nulemti jos bankrotą. Byla dėl bankroto iškelta 2016 metais, o 2019 metais teismas šį bankrotą pripažino tyčiniu. Abu įmonės vadovai kaltinami iššvaistę per 190 tūkst. eurų įmonės lėšų, nulėmę įmonės bankrotą bei padarę turtinės žalos kreditoriams.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra, jį atliko FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, byla perduota teismui.

Maksimali bausmė už minėtas nusikalstamas veikas – laisvės atėmimas iki trejų metų.


  2021-05-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt