P0

Koronavirusas, Svarbu

Šalyje kai kuriems COVID-19 rodikliams mažėjant, Klaipėdoje jie vis dar auga, kviečia skiepytis „AstraZeneca” 35+ (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-13


Lietuvos statistikos departamento duomenimis, trečiadienį atlikus 21 832 diagnostinius tyrimus, šalyje nustatyti 1136 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai – virusas rastas kiek daugiau nei 5 proc. mėginių.

Per praėjusią parą COVID-19 liga susirgo 30 klaipėdiečių. Antradienį tokių buvo 16, pirmadienį – 14.

Klaipėdos universitetinės ligoninės nuotr.

Savaitinis naujų ligos atvejų skaičius uostamiestyje išaugo net 17,4 proc., o Lietuvoje – sumažėjo 0,1 proc.

Tačiau susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius šalyje jau antra para mažėja. Šįkart jis sumažėjo nuo nuo buvusių 591 iki 584 atvejo. Tuo metu Klaipėdoje per parą pastarasis rodiklis nežymiai padidėjo nuo 247 atvejų iki 249,6 ir tarp mažiausiai sergančių savivaldybių uostamiestis vėl yra 17- tas. Geriausiai dabar laikosi Šilalės rajono savivaldybė su 61 atveju, o iš blogiausios padėties Vilnių išstūmė Molėtų savivaldybė su 1079 atvejais.

Lietuvoje COVID-19 liga šiuo metu serga 16 667 gyventojai, pasveikusiais laikomi 236 442. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai yra 371 ir 13 459 – per parą pasveiko 30 klaipėdiečių.

Uostamiestyje per parą mirčių vėl neužregistruota. Iki šiol čia pandemija nusinešė 151 gyvybę. Tuo metu šalyje į COVID-19 aukų sąrašą trečiadienį įrašytos 7 netektys ir tokių jau yra 4071.

Šalyje pirmą kartą trečiadienį paskiepyti 15 790 žmonių, antrą kartą – 11 162. Klaipėdoje pirmą kartą paskiepyti 377, antrą – 471 gyventojai.

Klaipėdos savivaldybė šią savaitę pradėjo vakcinuoti 45+ amžiaus grupei priklausančius gyventojus. Nuo trečiadienio vakcinavimo centras uostamiestyje jau yra persikėlęs į LCC tarptautinį universitetą (Kretingos g. 36). Internete vakcinacijai galima registruotis čia.

„Vaxzevria“ vakcina skiepys ir toliau

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įvertino Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pateiktą informaciją apie užregistruotas nepageidaujamas reakcijas į „Vaxzevria“ vakciną ir kartu atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendacijas bei epidemiologinę padėtį šalyje nusprendė tęsti skiepijimą šia vakcina tokia pat tvarka, kokia buvo taikoma nuo pat pradžių.

Tai reiškia, kad „Vaxzevria“ vakcina ir toliau galės skiepytis visi gyventojai nuo 18 metų, ir Lietuva lieka tarp dešimties Europos Sąjungos šalių, kurios netaiko papildomų amžiaus ribojimų šiai vakcinai. Atsisakyti papildomų ribojimų jau nusprendė ir Vokietija, anksčiau skyrusi šią vakciną tik asmenims nuo 60 metų.

Naujausias Airijoje atliktas tyrimas rodo, kad 1 mln. „Vaxzevria“ vakcina paskiepytų gyventojų tenka 4-10 itin retų šalutinių poveikių ir viena mirtis. Lietuvoje šia vakcina paskiepyta 250 tūkst. gyventojų, atitinkamai mažesnis yra ir galimų itin retų poveikių skaičius.

Skiepijant „Vaxzevria“ vakcina SAM ir toliau rekomenduoja daryti 12 savaičių pertrauką tarp pirmos ir antros vakcinos dozės. Tyrimai parodė, kad po ilgesnės pertraukos žmogaus organizme formuojasi daugiau antikūnų ir susidaro tvirtesnis imunitetas – šitaip užtikrinama didžiausia vakcinos nauda.

Jeigu ilgesnė pertrauka daro neigiamą įtaką asmens vykdomai veiklai, vakcinacijos centras antrą „Vaxzevria“ vakcinos dozę gali skirti anksčiau, gamintojo siūlomu 4-12 savaičių intervalu. Tačiau gyventojai raginami objektyviai įvertinti poreikį trumpinti laiką tarp pirmos ir antros dozės ir rinktis jų sveikatai naudingiausią sprendimą.

Klaipėdos savivaldybė ketvirtadienį pranešė, kad klaipėdiečiai, kuriems jau yra sukakę 35-eri ir daugiau, kviečiami pasiskiepyti „Vaxzevria” vakcina. Skiepijimas vyks be išankstinės registracijos vakcinavimo centre Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika).

„Nenorime, kad ši vakcina kauptųsi, todėl kviečiame skiepytis dar jaunesnio amžiaus gyventojus. Tai proga vakcinuotis anksčiau, bet to, netrukus Lietuvoje bus pradėtas naudoti ir galimybių pasas, tad pasiskiepyti ir gyventi laisviau tikrai verta”, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Tokių asmenų skiepijimas „gyvos eilės“ principu vyks šį šeštadienį, gegužės 15-ąją, nuo 9 iki 18 val.

Dėl papildomų skiepijimo galimybių sekmadienį bus apsispręsta šeštadienio vakare, įvertinus vakcinų likutį.

Atvykus skiepytis reikia turėti asmens dokumentą.

Skiepijimas „gyvos eilės“ principu rezerviniame vakcinavimo centre Taikos pr. 76 organizuojamas siekiant užtikrinti, kad nesimaišytų iš anksto užsiregistravusių ir be registracijos ateinančių gyventojų srautai.

Naujasis vakcinavimo centras LCC universitete toliau dirbs su asmenimis nuo 45 metų, kurie registruojasi iš anksto elektroninėje sistemoje. Čia taip pat tęsiama lėtinėmis ligomis sergančiųjų vakcinacija – šie asmenys taip pat iš anksto turi registruotis elektroninėje sistemoje.

Ketvirtadienį popiet Klaipėdos savivaldybė savo vakcinacijos registravimo sistemoje skelbė, kad turi 1 111 laisvų „Moderna” vakcinų, 967 „Comirnaty” („Pfizer”), 967 „Vaxzevria” ir 207 „Janssen”.

Ketvirtadienio vakarą SAM pranešė, kad Lietuvą pasiekė 43,2 tūkst. vakcinos dozių. „AstraZeneca“ siuntą sudaro 19 200 dozių, „Moderna“ pristatė 18 000 vakcinos dozių, „Janssen Pharmaceutica NV“ – 6000.


  2021-05-13

  Vienas komentaras apie “Šalyje kai kuriems COVID-19 rodikliams mažėjant, Klaipėdoje jie vis dar auga, kviečia skiepytis „AstraZeneca” 35+”

  1. AvatarAnonimas (IP: 217.198.212.242)

   Arterial events, venous thromboembolism, thrombocytopenia, and bleeding after vaccination with Oxford-AstraZeneca ChAdOx1-S in Denmark and Norway: population based cohort study
   Danų ir norvegų patirtis rodo, kad kraujo krešuliai gali pasitaikyti gana dažnai, t. y. 1 iš 40000 atvejų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt