P0

Švietimas

Dėl „Svirpliuko“ rekonstrukcijos – laikini nepatogumai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-17


Jau netrukus – liepos pradžioje startuos lopšelio – darželio „Svirpliukas“ rekonstrukcijos darbai. Iki to laiko vyks įstaigos perkraustymas, jo metu „Svirpliuke“ ugdymo procesas nevyks. Lopšelį – darželį „Svirpliukas“ lankančių vaikų tėveliai prašomi rasti galimybę laikinai nevesti vaikų į darželį.

„Svirpliukas“ turės būti rekonstruotas iki 2022 m. pabaigos. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybė praneša, kad įstaigos perkraustymo darbai vyks nuo birželio 14 d. iki liepos 2 d. Šiuo laikotarpiu ugdymo procesas įstaigoje negalės vykti, nes grupėse esantys baldai, ugdymo priemonės ir įranga bus pervežami į kitas patalpas. Pasirūpinti vaikų užimtumu šiuo laikotarpiu turės patys tėveliai.

„Suplanuoti pokyčiai – nemenkas išbandymas ir įstaigą lankančių vaikų tėvams, ir jos darbuotojams, bet jie yra neišvengiami tokio proceso metu. Visi norime, kad darbai kuo greičiau prasidėtų ir kuo greičiau pasibaigtų, o vaikai galėtų sugrįžti į atnaujintą, saugią ir modernią ikimokyklinio ugdymo įstaigą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.          

Darželinukus planuojama perkelti į vaikų globos namų „Rytas“ patalpas (Taikos pr. 68) bei į naujai įrengtus modulinius pastatus prie lopšelių-darželių „Pingvinukas“ (Sausio 15-osios g. 13A) ir „Obelėlė“ (Valstiečių g. 10). Šiuo metu patalpos „Ryto“ vaikų globos namuose yra atlaisvintos. Jau įrengti ir paruošti ugdymo procesui moduliniai pastatai lopšelio – darželio „Pingvinukas“ teritorijoje. Yra pastatyti moduliniai pastatai ir lopšelio – darželio „Obelėlė“ teritorijoje, šiuo metu dar vyksta vidaus patalpų įrengimo darbai, kuriuos planuojama užbaigti iki gegužės 21 dienos.

Sutartis dėl lopšelio – darželio „Svirpliukas“ rekonstrukcijos tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir konkursą laimėjusios UAB „Statmax“, veikiančios jungtinėje veikloje su UAB „Autentė“, pasirašyta praėjusių metų lapkritį.

Šiuo metu l/d „Svirpliukas“ gali priimti 150 vaikų, po rekonstrukcijos šią ugdymo įstaigą galės lankyti 245 vaikai – atsiras beveik šimtas papildomų vietų.

Numatyta atlikti dviejų pastatų, kurie šiuo metu yra įregistruoti kaip atskiri turtiniai vienetai, o vėliau taps vienu, Klaipėdoje, Liepų g. 43 A, rekonstravimo darbus. Vienas darželio pastatas yra pastatytas dar 1957 m., kitas  – dešimtmečiu vėliau.

Per visą gyvavimo laikotarpį nei vienas jų nebuvo iš esmės remontuotas. Pastato išplanavimo sprendiniai ir technologinė įranga yra pasenusi ir neatitinka šiai dienai keliamų reikalavimų. Visi „Svirpliuko“ rekonstravimo darbai pagal sutartį, kurios kaina – 2,35 mln. Eur, turės būti atlikti iki 2022 m. pabaigos.


  2021-05-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt