P0

Švietimas

Klaipėdos valstybinei kolegijai – išskirtinė teisė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-19


Klaipėdos valstybinei kolegijai (KVK) suteikta teisė pačiai vertinti būsimųjų studentų užsienyje įgytą išsilavinimą ir kvalifikaciją liudijančius dokumentus. Tai daryti savarankiškai Lietuvoje turi teisę tiktai dvi kolegijos ir dalis universitetų.

„Tokios teisės suteikimas yra didžiulis įvertinimas ir dar vienas įrodymas, kad vykdome kokybišką veiklą ir turime aukščiausio lygmens pasitikėjimą“, – pranešime spaudai pažymi KVK direktorė Gražina Markvaldienė.

KVK nuotr.

Kiekvienas asmuo, turintis užsienyje įgytą kvalifikaciją (užsienio vidurinės mokyklos diplomą), ir norintis studijuoti Lietuvos aukštojoje mokykloje privalo kreiptis dėl įgytos kvalifikacijos pripažinimo, t.y. gauti specialų patvirtinimą, jog jo turimas išsilavinimas atitinka Lietuvos vidurinį išsilavinimą. Iki šiol norintieji studijuoti KVK ir vidurinį išsilavinimą įgiję užsienyje papildomai turėjo kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centrą (SKVC). Nuo šiol stojimo procedūra jiems palengvinta – užteks kreiptis tiktai į pačią KVK.

„Tai palengvins užsienio studentams teikti paraiškas ir nebereiks atskirai kreiptis į SKVC. Mums, kaip akademinei bendruomenei, tai yra didelis pasiekimas“, – teigė KVK Tarptautinių ryšių specialistė Almeda Šinušaitė.

KVK anglų kalba siūloma studijuoti septynias studijų programas – bendrosios praktikos slaugą, kineziterapiją, burnos higieną, turizmo verslą, informatiką, mechanikos inžineriją ir finansus. Mechanikos inžinerija nuo šių metų siūloma studijuoti ir rusų kalba.

Šiuo metu šias studijų programas studijuoja jaunuoliai iš Europos Sąjungos šalių, Indijos, Bangladešo ir kelių Afrikos valstybių. Pagal naujausius žurnalo „Reitingai“ duomenis, KVK pagal tarptautiškumą užimą antrą vietą tarp Lietuvos kolegijų.


  2021-05-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt