P0

Uostas ir jūra

Baltarusiškų krovinių kiekis uoste išlieka panašus kaip pernai (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-25


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas teigia, kad baltarusiškų krovinių kiekis sausio-balandžio mėnesiais išliko panašus kaip pernai – sudaro apie 30 proc. visos krovos. Klaipėdos uosto krovinių apyvarta šiuo laikotarpiu siekia 14,98 mln. tonų krovinių (2,2 proc. daugiau nei pernai).

2020 m. Klaipėdos uoste baltarusiškų krovinių perkrauta 15,6 mln. tonų (apie 32 proc. visos krovos), kai bendra uosto krovinių apyvarta buvo 47,8 mln. tonų. 2019 m. buvo krauta 14,1 mln. tonų (30,5 proc.) baltarusiškų krovinių, o iš viso Klaipėdos uoste buvo perkrauta 46,3 mln. tonų.

„Šiemet dalis naftos produktų buvo nukreipta ne per Klaipėdą. Tačiau kitų baltarusiškų krovinių srautas augo. Vienas iš pagrindinių Klaipėdos uosto pranašumų yra krovinių diversifikacija. Esant didesnei krovinių diversifikacijai, uosto veikla ir rezultatai yra mažiau veikiami neigiamų pokyčių konkrečioje krovinių rinkoje. Uoste nuolat gerinamos sąlygas verslui – gilinamas uostas, statomos naujos krantinės didesniems laivams, rengiami projektai uosto teritorijos plėtrai, kad būtų galima pritraukti naujų investicijų. O uoste dirbančios privačios įmonės nuolat vykdo rinkodarą, visuomet yra aktyviai ieškomos ir išnaudojamos naujos galimybės”, – žiniasklaidai išplatintame pranešime teigia A. Latakas.


  2021-05-25

  2 komentarai “Baltarusiškų krovinių kiekis uoste išlieka panašus kaip pernai”

  1. AvatarDokininkas (IP: 78.57.244.29)

   Lukošenko pasirodo ir Klaipėdos uostą valdo. Rusai neveža, Baltarusai mažina krovą, tai koks čia verslas, kai nieko negali. Rinkodaros priemonės nepadės.

  2. AvatarX (IP: 85.206.61.76)

   Obuoliavimas su velniu. Žodžiai neatitinka veiksmų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt