P0

Transportas

Jau galima kreiptis kompensacijų už paspirtukus, dviračius, autobusų bilietus ir mažiau taršius automobilius (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-27


Gyventojai, sunaikinusieji savo taršų automobilį ir įsigijusieji mažiau taršų dviratį, paspirtuką, viešojo transporto bilietus ar dalijimosi paslaugas, jau gali teikti prašymus Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms gauti.

Šioms išmokoms Aplinkos ministerija šiemet skyrė 10 mln. eurų.

Prašymai priimami iki gruodžio 31 dienos, tačiau procesas gali būti stabdomas, jeigu paramai skirtos lėšos pasibaigs anksčiau.

Pirmasis kvietimas yra kompensacijoms sunaikinus taršų automobilį ir įsigijus dviratį, paspirtuką, viešojo transporto ar dalijimosi paslaugas. Šiai paramai skirta 6 mln. eurų.

Kompensacijos bus mokamos už įsigytus viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, išskyrus vienkartinius viešojo transporto bilietus; už E-piniginės papildymą viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) paslaugų išlaidoms, taip pat dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių (rekomenduojama elektromobilių) pasidalijimo paslaugų (nuoma, neteikiant vairavimo paslaugos) išlaidoms.

Maksimali kompensacijos suma už bilietus ar dalijimosi paslaugas – 1000 eurų. 500 eurų kompensacija bus mokama už elektrinį dviratį, triratį ar keturratį, 300 eurų – už dviratį ar elektrinį paspirtuką.

1000 eurų dydžio kompensacijoms sunaikinus taršų automobilį ir įsigijus mažiau taršų ne dyzelinį (bendras išmetamas anglies dioksido kiekis ne didesnis kaip 130 g/km pagal NEDC arba WLTP metodiką), ne senesnį kaip 2014 m. sausio 1 d. pirmą kartą Europos Sąjungos užregistruotą automobilį ar registruojamą elektrinę l klasės transporto priemonę skirta 4 mln. eurų.

Paraiškas galima teikti tik elektroniniu būdu per APVA informacinę sistemą APVIS.

Transporto straipsnių vidus kompas


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-05-27

  Vienas komentaras apie “Jau galima kreiptis kompensacijų už paspirtukus, dviračius, autobusų bilietus ir mažiau taršius automobilius”

  1. AvatarRita (IP: 90.138.53.200)

   Sveiki o galima pasiimti du paspirtukas už 600€ ir už likusia sum 400€ viešo transporto metini bilieta,ar automobilio nuoma.?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt